Dumlupınar Üniversitesi Rektörü: Bilim, ateizme alet edilmiştir

Uysal, “Bilim, ateizme alet edilmiştir. Son yüzyılda, Batılılaşma adına İslami olan değerlerden büyük oranda uzaklaştık” dedi

Dumlupınar Üniversitesi Rektörü: Bilim, ateizme alet edilmiştir

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin (DPÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açılışına video mesaj gönderdiği 4. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ne Diyanet İşleri Başkanlığı, TÜGVA, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti ile tarikat ve cemaat bağlantılı olduğu belirtilen Hayrat Vakfı ve Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı gibi kuruluşlar katıldı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, Kongrede “Kuran-ı Kerim’e göre yeni embriyoloji tarihi”, “Hadid Suresi, 25. ayetin biyokimyasal tefsiri”, “Said Nursi’nin evrim düşüncesine karşı yazılmış ilk görüşleri” ve “Risale-i Nur’da insanın hayvaniyeti meselesi” gibi bildiriler sunuldu.

Açılışta konuşan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “Son iki yüz yıldır tüm eğitim sistemleri iman esaslarını yıkmayı esas alan pozitivizm, materyalizm ve komünizm gibi cereyanların tesiri altında kalmıştır. İşin en garip tarafı ise ateizmi esas alan bu felsefî ekoller ve düşünceler ilmi bir bilgi gibi takdim edilmiştir. Kısacası bilim, ateizme alet edilmiştir. Son yüzyılda, Batılılaşma adına İslami olan değerlerden büyük oranda uzaklaştık” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 15:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hırsız
Hırsız - 1 ay Önce

Senin insanlığın büyük yürüyüşüne katkın: hırsızlık,makale hırsızlığı,dedikodu,iftira,yalan çocuk istismarına temel arayışı, kadını ikinci sınıf yaratık görme, bir koltukta oturmak için her türlü yalakalık, 600 yüzyılın yaşam ve ekonomi anlayışı ile toplumu sömürmedir.Bir tane micro işlemci,saat, musluk, iğne icat ettin mi ?

SIRADAKİ HABER