Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu Facebook paylaşımı nedeniyle açığa alındı

MAZLUMDER Eski Başkanı, yazar ve aktivist Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli Valiliği tarafından bugün memuriyetten açığa alındı

Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu Facebook paylaşımı nedeniyle açığa alındı
Caner AKTAN/ Demokrat Haber

SEKA Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olan aynı zamanda Kocaeli Barış Platformu Sözcüsü ve T24 yazarı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Facebook paylaşımı nedeniyle valilik tarafından açığa alındı.

Facebook hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle hakkında Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliği tarafından soruşturma açılan Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, aynı gün ifadesi alınmadan Kocaeli Valiliği tarafından açığa alındı.

Gergerlioğlu hukuksal mücadele başlattığını duyurdu.

BARIŞ MESAJI

Dr. Gergerlioğlu Facebook hesabından “Bu fotoğrafa bakıp niye bu savaşın bitirip tüketmekten başka anlamı olmadığını anlarsınız. Analar aynı, bayraklar farklı..! Ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden.! Çocuklarımızın tabutu yan yana duracağına, dirisi yan yana dursun, eşitçe, kardeşçe ve omuz omuza” mesajını vermişti.

Bu fotoğrafa bakıp niye bu savaşın bitirip tüketmekten başka anlamı olmadığını anlarsınız.
Analar aynı, bayraklar farklı..! pic.twitter.com/pSmKRCRXjf

— Ö.Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) 9 Ekim 2016


LİNÇ KAMPANYASI

Öte yandan, T24 yazarı olan Gergerlioğlu hakkında linç kampanyası başlatıldı. Başta BBP olmak üzere hakkında birçok kurum temsilcisi tarafından suç duyurusunda bulundu. Gergerlioğlu sosyal medya üzerinden verdiği mesajın arkasında olduğunu ifade ederek kendisine hakaret edenlere suç duyurusunda bulundu.

Çıkan haberlerden bazıları:KARAK HUKUKSUZDUR

Açığa alınmasıyla ilgili açıklama yapan Gergerlioğlu, “Hakkı, adaleti, barış talebini dillendirdiğim için bu karar alınmıştır. Bu kararla boyun eğeceğimi sanan varsa yanılır. Bu hukuksuz karara karşı mücadele edeceğim ve sonuç ne olursa olsun ilkelerimden vazgeçmeyeceğim. Kamu idaresi adına bu karara atılmış imza, nezdimde sadece ve sadece haksızlık, hukuksuzluktur” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 11:22
YORUM EKLE