Dört bakan yardımcısı polis şiddetini savundu: Polise zorba diyen bu zihniyeti kınıyoruz

"İzinsiz gösteri sırasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir"

Dört bakan yardımcısı polis şiddetini savundu: Polise zorba diyen bu zihniyeti kınıyoruz

CHP, darp edilerek gözaltına alınan gazeteci Bülent Kılıç'ın fotoğrafını, "Türkiye bu zorbalığı hak etmiyor" notuyla eleştirdi. Dört içişleri bakan yardımcısı fotoğrafın zorbalık olmadığını söyledi.

İstanbul'da dün yapıllan Onur Yürüyüşünü takip eden AFP Muhabiri Bülent Kılıç'ın gözaltına alınırken gösteren fotoğrafı "Türkiye bu zorbalığı hak etmiyor" sözleriyle paylaşan CHP'nin resmi Twitter hesabına AK Partili bakan yardımcılarından tepki geldi. 

CHP hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: "Türkiye bu zorbalığı hak etmiyor. Kendi yaşam tarzlarının dışında hiç kimseye saygı duymayan, görevinin başındaki gazetecilere, farklı kimliklere bu zulmü reva gören zihniyeti kınıyoruz. Cumhuriyetimizin layık olduğu demokrasiyi hep birlikte inşa edeceğiz…" 

Bu paylaşımının ardından içişleri bakan yardımcıları Twitter hesaplarından CHP'ye yanıt verdi. Mehmet Ersoy "İzinsiz gösteri sırasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir... Esas zorbalık, toplumda iktidara tepki uyandırmak adına, hiçbir sınır tanımadan kurumlarımıza fütursuzca, her türlü yalana sarılarak saldırıp sonrasında özür dileyecek erdemi gösterememektir" dedi. 

İsmail Çataklı "Asıl biz vatandaşın huzur ve güvenliği için çalışan polisimize “zorba” diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz" paylaşımını yaptı.  

Tayyip Sabri Erdil, "Maalesef uzun süredir kontrol edemedikleri siyasal öfkeyle, devlete isyan eden ve başkaldıranlara kadar düşen… Ve görevini yapan Polise zorba diyen bu zihniyeti kınıyoruz… Emniyet teşkilatının hedef gösterilmesini de kınıyoruz" dedi.

Muhterem İnce de şu paylaşımı yaptı: "Kanuna, hukuka vandallıkla direnenleri değil, kanunu uygulama sorumluluğunu yerine getiren polisimizi zorbalıkla itham eden bu hukuk dışı zihniyeti kınıyoruz."

Sedat Peker'in iddialarının ardından sessizliğe gömülen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da dört yardımcısının attığı tweetleri kendi hesabından paylaşarak destek oldu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 10:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiye
Türkiye - 1 ay Önce

Turk polisi eğitimsiz insanla iletisim O birde zorba cahil uyuşturucu soyludan aldiklari cesaret polisleri daha cok sitet de zorluyor zihniyet cahil yonetim hirsiz tayfasi nalet olsun adalletin olmadigi yerde insanlik ta olmaz diktedorun itlerisiniz

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 ay Önce

Anayasa gösteri ve yürüyüş yapmak için İZİN alınmaz der.
VALİ yasak dedi. Uluslar arası hukuk gereği VALİ devleti temsil eder. Devlet kurumlarının olmadığı yerlerde VALİ görev yapar. Oysa ,illerde devletin tüm kurumları var. VALİ devletin kurumlarının olmadığı yerde temsilcidir.
Vali ve başka bir görevli ANAYASAYI ret ederek ben hak kullanılmasını engelledim dediği anda SUÇ işler.
Hangi görevli olursa olsun anayasayı askıya aldım diyenin emrini yerine getiriyorsa o da suç işler.
Böylece başta ANAYASA yok sayılmış oluyor,o zaman,KOKAİN çekenlerin ve ülkenin geleceği olan gençlerin uyuşturucuya esir düşmeleri dert değil. Önemli olan KOKAİN baronlarının kazancı.

SIRADAKİ HABER