Doçent cinayetinde tutuklanan profesör: Hayırlısı böyleymiş!

Prof.Dr. Ahmet G., ’Kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanarak, cezaevine kondu

Doçent cinayetinde tutuklanan profesör: Hayırlısı böyleymiş!

Konya’da Selçuk Üniversitesi’nde Doç.Dr. Celalettin Öztürk’ü boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Prof.Dr. Ahmet G.’nin, Cumhuriyet Savcılığı’ndaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilirken, ”Ne yapalım, hayırlısı böyleymiş” dediği öğrenildi.

Doğan Haber Ajansı’ndan Hasan Dönmez’in haberine göre, geçen pazartesi günü cinayeti işledikten sonra bir otele yerleşen Prof. Dr. Ahmet G.’nin burada, yakalandığı perşembe gününe kadar otelden çıkmadığı ve en iyi ağır ceza avukatını bulmak için araştırma yaptığı öğrenildi.

Dün adliyede yaklaşık 8 saat sorgulanan Prof. Dr. Ahmet G.’nin tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildikten sonra, ”Ne yapalım, hayırlısı böyleymiş” dediği ileri sürüldü. Mahkemede ifadesi tamamlanan Prof.Dr. Ahmet G., ’Kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanarak, cezaevine kondu.

Cinayetin ardından emeklilik dilekçesini üniversite yönetimine sunduğu öğrenilen Prof.Dr. Ahmet G.’nin dilekçesinin Sosyal Güvenlik Kurulu’na gönderildiği bildirildi. Eşi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan G.’nin de geçen çarşamba günü rapor aldığı ve önümüzdeki hafta içi göreve başlayacağı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2014, 13:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
linda Önder
linda Önder - 4 yıl Önce

Okumak cahilliği götürür eşeklik.. ilkellik de baki kalir.