Diyarbakırlılar Devlet Bahçeli’nin afişlerini söktü

Diyarbakırlılar Devlet Bahçeli’nin afişlerini söktü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Kürtlerle ilgili söylemlerinin yer aldığı ve polis eşliğinde Diyarbakır sokaklarına asılan afişler, yurttaşlar tarafından söküldü.

Her açıklamasında Kürtleri hedef alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Kürtlerle ilgili söylemlerinin yer aldığı ve polis eşliğinde Diyarbakır sokaklarına asılan afişler yurttaşlar tarafından söküldü. 

BAHÇELİ’NİN SÖZLERİ

Bahçeli’nin “Bozkurt” işaretli fotoğrafının ve hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı afişlerde, şunlar yazıldı: “Ortak kültür ve tarih şemsiyesinin altında toplanan büyük bir aile olduğumuz gerçeğini asla unutmadan sadırdan sadıra, gönülden dile dökülen muhabbet ve kardeşlik mesajlarımızla herkesi bir gördük ve birlikte kabul ettik, kucaklıyorum”, “MHP’yi Kürt düşmanı görmek, Kürt kökenli kardeşlerimi MHP’ye karşı kışkırtıp bozgunculuğa ve vurgunculuğa heves etmek tek kelimeyle şerefsizliktir”, “Ne Erbil, ne Washington, ne de Brüksel benim Kürt kökenli kardeşlerimizi sevdiğim kadar sevemez. Geçin bu zalim senayorları, biz bize şükür ederiz”, “Kürt kökenli vatandaşlarımız bizim canımızdır. Kürt kökenli kardeşlerimiz terörle bir alakası yoktur. Kürt kardeşlerimiz bekasına sahip çıkacaktır. Kürt kökenli kardeşlerimin alayını kucaklıyorum”, “Kürt kökenli kardeşlerim şereflidir, bekasına, birliğine ve dirliğine sahip çıkacaktır. Aramızı açmak fitne fesat çıkaran ahlaksızlara el ele direneceğiz, güç birliği yapıp tuzakları başlarına geçireceğiz.”

Kaynak: MA  

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 22:28

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 1 ay Önce

Namusuz alcak kin ne isi var namuslu larin melmeketinde o parmaklarin kisiligin insanligin yerin dibine batsin irkci fasit kopekler

Melek
Melek - 1 ay Önce

Sizin sevginiz de kardeşliğiniz de düşmanlık barındırıyor. Sevginiz öldürüyor sevmeyin artık

Halk
Halk - 1 ay Önce

Uğursuz İbine utanmadan pis resmini Diyarbakır sokaklarına astırıyor

Çetin
Çetin - 1 ay Önce

Kendisine ve çevresine zarar verecek bir yapıya sahiptir

SIRADAKİ HABER