Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, Lice ve Hani ilçelerine bağlı 6 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 6 köyde bugün (1 Ağustos) saat 20.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Hani ve Lice ilçeleri arasında kalan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tespit etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla (Serenköy, Çeper, Duru ve Kalaba köyleri arasında kalan bölgede) operasyon düzenlenecektir” denildi.

Valiliğin açıklamasının devamı şöyle:

“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Serenköy, Duru, Daralan ve Çeper köyleri ve Hani İlçesine bağlı olan; Uzunlar ve Kalaba köyleri) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 01 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat: 20.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.

“Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 12:49
YORUM EKLE