Diyarbakır’da 42 tutuklu sevk edildi

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nden 71 tutukludan 42’si Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne sevk edildi

Diyarbakır’da 42 tutuklu sevk edildi

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan 71 siyasi tutuklunun, Diyarbakır 1 ve 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne sevki sürüyor. 19, 20 ve 21 Ekim’de 42 tutuklunun sevki gerçekleştirilirken, 22 ve 23 Ekim’de ise 29 tutuklunun sevk edileceği belirtildi.

Sevki yapılan tutuklular arasında hasta tutuklular Avni Uçar, Abdurrezak Şimşek, Zülfikar Bayram, Mahmut Bilginç, Sıddık Batur, Lokman Akbaba ve Takyeddin Yüksekbağ’ın da bulunduğu öğrenildi.

19 Ekim’de Ramazan Yılmaz, Hasan İskanoğlu, Necim Susin, Tahir Kurhan, Adnan Yiğittekin, Ramazan Alğan, Ferhat Turgay, Davut Avcı, Avni Uçaç, Faysal Okalin, Recep Karsu, Takyeddin Yüksekbağ, M. Şirin İvrendi ve A. Rezzak Şimşek; 20 Ekim’de İzzettin Tekmen, Mehmet Ali Aygönül, Hakim Yavaş, Zülfikar Bayram, Ahmet Özkan, Mehmet Koç, Mehmet Yalçın, Hacı Haykır, Abdulselam Susin, Halil Arslan, Diyadin Yakut, M. Enes Tunç, Orhan Yüzal ve Fahrettin Özhan; bugün (21 Ekim) ise Mahmut Bilginç, Edip Yalçınkaya, Doğan Erkol, Sıddık Batur, Servet Kaya, Ekrem Batmaz, Ferhat Gültek, Nihat Demirtaş, Mustafa Ürek, Mehmet Belim, Mahir Savun, Aydın Altığ, Serdar Güzel ve Lokman Akbaba Diyarbakır 1 ve 2 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne sevk edildi.

CUMA’YA KADAR SÜRECEK

22 ve 23 Ekim’de de 29 tutuklunun aynı cezaevine sevk edileceği belirtildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER