Diyarbakır Valiliği'nden mühimmat deposundaki patlamaya ilişkin açıklama

Özel Harekat Şube Müdürlüğü mühimmat deposundaki patlamaya ilişkin olarak, 'Patlayıcıların infilak ettiği değerlendirilmekte' denildi

Diyarbakır Valiliği'nden mühimmat deposundaki patlamaya ilişkin açıklama

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü mühimmat deposunda meydana gelen patlamayla ilgili Diyarbakır Valiliği açıklama yaptı. Valilik, patlayıcı maddelerin kendiliğinden infilak ettiğinin değerlendirildiğini belirtti.

Valiliğin açıklaması şöyle:

"Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'ne ait depoda 16.09.2015 günü saat 13.50 sıralarında belirlenemeyen bir sebepten dolayı patlama meydana gelmiştir. Silvan yolu üzerinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Havacılık Şube Müdürlüğü'nün de içerisinde yer aldığı alanda konumlanan, toplumsal olaylarda ele geçirilen ve imha amacı için bekletilen patlayıcı materyallerin saklandığı depoda meydana gelen patlama sonrası çıkan yangın, görevlilerin anında müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Depoda meydana patlama sonucunda herhangi bir can kaybı meydana gelmemiş olup, bahse konu depo ve civarında maddi hasar meydana gelmiştir. Emniyet görevlilerinin olay yerinde ilk yaptığı incelemede, depoda bulunan patlayıcı maddelerin kendiliğinden infilak ettiği değerlendirilmekte olup, konuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 19:58
YORUM EKLE