Diyarbakır'ın 18 köyünde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, kentin Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı 18 köyde bugünden itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu

Diyarbakır'ın 18 köyünde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı 18 köyde, 23 Eylül günü saat 05.00'ten itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği, Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı 18 köyde, yasağın ikinci bir duyuruya kadar süreceği belirtti.

Valilik tarafından bugün yapılan yazılı açıklamadan öne çıkanlar şöyle:

"Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Arıklı, Dibekköy, Çağdaş, Yolçatı, Serince, Kabakaya, Uçar, Kayacık, Esenler, Ziyaret, Ortaç, Çavundur, Dolunay, Bağlan ve Yalaza köyleri, Hazro İlçesine bağlı olan; Çitlibahçe Köyü ve Kocaköy İlçesine bağlı olan; Boyunlu ve Gözebaşı köyleri) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 23 Eylül 2016 Cuma günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

“Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 15:37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER