Diyarbakır'daki Sur eylemleri: 2 genç yaralandı, olaylar büyüyor

Polisin Sur eylemine yönelik müdahalesinina ardından özellikle Yenişehir'in Ofis ve Bağlar'ın Koşuyolu semtlerinde olaylar şiddetlenerek sürüyor

Diyarbakır'daki Sur eylemleri: 2 genç yaralandı, olaylar büyüyor

Diyarbakır’ın Sur’da süren sokağa çıkma yasağını Koşuyolu’nda toplanıp ilçeye yürüyerek protesto etmek isteyenlere yönelik polis saldırının ardından başlayan olaylar il genelinde yayılarak devam ediyor.

Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerine yayılan olaylar, Yenişehir'in Ofis ve Bağlar'ın Koşuyolu semtlerinde ise şiddetlenerek sürüyor.

Polis, müdahaleler esnasında biber gazı ve tazyikli su kullanırken, gerçek mermi de kullandığı öne sürülüyor.

Öte yandan yine Koşuyolu Parkı’nın bulunduğu caddeyi Ofis Semti’ne bağlayan yolda duran Ford Ranger tipi araçtan inen 4 özel harekat timinin uzun namlulu silahlarla Bağlar ilçesine yürüyen yurttaşlara ateş açtığı, park civarında ise halkın çekildiği ara sokaklara doğru polisin biber gazı ve gerçek mermilerle halka müdahalede bulunduğu iddia edildi.

Polisin, esnafın da bölgeden uzaklaşmasını istediği belirtiliyor.

İKİ KİŞİ YARALANDI

Saldırılar sırasında polisler iki genci yaraladı. Yaralananlardan birinin isminin Harun Şanlı olduğu öğrenildi. Şanlı, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 17:24
YORUM EKLE