Diyarbakır'da gözaltına alınan Dünya Pizza Şampiyonu serbest

Hakkı Akdeniz, yere yatırılarak gözaltına alınmıştı

Diyarbakır'da gözaltına alınan Dünya Pizza Şampiyonu serbest

Amerika’da yaşayan ve aslen Silvanlı olan dün eşi ve oğluyla birlikte gözaltına alınan Dünya Pizza Şampiyonu Hakkı Akdeniz, 2 saat sonra serbest bırakıldı.  

Hakkı Akdeniz, eşi ve oğlunun üzerinde kimlik olmadığı için gözaltına alındıklarını söyledi. 

Amerika’dan memleketi Diyarbakır’ın Silvan ilçesine tatile gelen Dünya Pizza Şampiyonu Hakkı Akdeniz ile eşi, Gazi Caddesi’nde yere yatırılarak gözaltına alındı.

Amerika’dan, tatil için memleketi Diyarbakır’ın Silvan ilçes’ne gelen dünya Pizza Şampiyonu Hakkı Akdeniz, bugün saat 17.30 sıralarında Gazi Caddesi’nde yürürken, yanındaki eşiyle birlikte polis tarafından gözaltına alındı.

Amerikan vatandaşı olan Hakkı Akdeniz eşi ve oğlu ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.,

2 SAAT SONRA SERBEST BIRAKILDILAR

Kontrol sırasında gözaltına alındıkları belirtilen Hakkı Akdeniz, Amerikalı eşi Maya ve 14 yaşındaki oğlu Serhat, yaklaşık 2 saat sonra serbest bırakıldı.

Eşi ve oğlunun üzerinden kimlik çıkmaması nedeniyle gözaltına alındıklarını belirten Hakkı Akdeniz, yakınlarının pasaportları getirmesi üzerine serbest bırakıldıklarını söyledi. Hakkı Akdeniz, şunları anlattı:

“Akşam saatlerine doğru ben eşim ve oğlum çarşıda dolaşırken polis bizi durdurdu. Benim üzerimde kimlik vardı ama eşim Maya ve oğlum Serhat’ın kimlikleri üzerlerinde yoktu. Evdeki valizin içinde unutmuşlardı. Kimlik olmadığı için polis bizi karakola götürdü.

Tabi kardeşim Remzi’ye ulaşana kadar epey bir zaman geçti. Kardeşim Remzi’ye ulaştıktan sonra eve gitti kimliklerimizi getirmek için. Ama Remzi eve gittiği sırada bu kez de pasaportların içerisinde olduğu valizin anahtarı bizde kalmıştı. Remzi tekrar geri geldi karakola, ona valizin anahtırını verdik. Tekrar eve gitti ve pasaportları getirip polislere ibraz etti. Yapılan incelemeden sonra karakoldan serbest bıraktılar bizi.”

3 KEZ DÜNYA PİZZA ŞAMPİYONU OLDU

Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz’in hikayesi daha önce hem dünya hem Türkiye basınında geniş yer bulmuştu. Akdneiz vsiz, parasız ve aç kalarak zor günler geçirdiği, çöp kamyonuna bile atıldığı New York’ta 3 kez dünya pizza şampiyonluğuna ulaştı. 7 pizza ve bir taco dükkanı sahibi oldu. Akdeniz, sipariş veren dünyaca ünlü aktör, siyasetçi ve işadamlarına özel pizzalar yaparak birçok ülkede adından sözettirmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 14:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER