Diyarbakır'da 14 yaşında bir çocuk 'polis kurşunuyla öldürüldü'

DİHA, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesinde 14 yaşındaki Helin Şen'in polis kurşunlarının hedefi olduğunu duyurdu

Diyarbakır'da 14 yaşında bir çocuk 'polis kurşunuyla öldürüldü'

Diyarbakır Valiliği tarafından Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 3. gününe girerken, Hasırlı Mahallesi'nin Bahçe Sokağı'na girmeye çalışan polis ve özel harekat timleri, evleri rastgele taradı.

DİHA'nın haberine göre, açılan ateş sonucu tandırda ekmek pişirme hazırlığında olan 14 yaşındaki Helin Şen isimli çocuk, evin bahçesinde polis kurşunlarının hedefi oldu. Başına ve vücuduna isabet eden kurşunlar sonucu yaşamını yitiren Şen'in cenazesi, otopsi için Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldığı belirtildi.

Öte yandan, polislerin saldırılarının yoğunlaştığı Fatih Paşa ve Hasırlı mahallerinde dünden bu yana evlerin kapılarını kırarak içeriye giren polislerin, yurttaşları yere yatırarak hakaretlerde bulunduğu ve bu sabah saatlerinde de ilçede bulunan işyerlerinin kepenk ve kapılarını kırarak içeriye girmeye çalıştıkları belirtildi.

Sur'daki polis ve özel harekat timlerinin ablukası devam ederken, ilçeden yer yer patlama ve silah seslerinin gelmeye devam ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

lanetliyom

Barış
Barış - 3 yıl Önce

İşte çocuk ve bebek katilleri

DEVRAN
DEVRAN - 3 yıl Önce

Kürdistan faşizme mezar olacak

ali kemal
ali kemal - 3 yıl Önce

Kürtler barış dedikçe bunlar yazıyor. Çünkü asıl onlar bölünmek faşist bir ülke sınırı cizmek istiyor.