Diyarbakır 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nden Adalet Bakanlığı’na Demirtaş başvurusu

Demirtaş'ın duruşmalara getirilmesi karar veren  mahkeme kararı kaldırdı ve davanın da başka ile naklini istedi

Diyarbakır 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nden Adalet Bakanlığı’na Demirtaş başvurusu

Diyarbakır’da, “Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davada HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mahkemeye getirilmesi yönünde karar veren Diyarbakır 4. Asliye Ceza Mahkemesi, bu kararını kaldırarak, davanın başka ile nakli için Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

DURUŞMAYA 39 GÜN KALA YENİ ARA KARAR

Mahkeme ayrıca davanın görülmesine 39 gün kala yani 13 Ekim’de dava dosyası üzerinde yaptığı inceleme sonucunda Demirtaş’ın mahkemeye getirilmesi yönündeki kararın yerine getirilmediğinin görüldüğünü belirterek, Demirtaş’ın mahkemeye getirilmesi yönündeki ara kararı kaldırdı.

MAHKEMEYE GETİRİLECEKTİ

Diyarbakır 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugüne kadar 4. duruşması görülen davaya katılmayan Demirtaş, mahkemeye gönderdiği dilekçelerde SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılmak istemediğini, duruşmada bizzat bulunarak savunma yapma talebinde bulunmuştu. Demirtaş ve avukatlarının bu talebini kabul eden mahkeme, 6 Temmuz’daki ara kararda, Demirtaş’ın savunmasının alınabilmesi için mahkemeye getirilmesine karar vererek, davayı 21 Kasım’a ertelemişti.

Adalet Bakanlığına gönderilen davanın nakli konusundaki talebe Yargıtay’ın ilgili dairesi karar verecek.

(Kaynak: Mezopotamya Ajansı)

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 11:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER