Diyanet'ten camilere 'Feda' hutbesi

Davutoğlu’nun 'Evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız' açıklaması Diyanet’i de harekete geçirdi

Diyanet'ten camilere 'Feda' hutbesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız” açıklamalarının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı dün Cuma namazlarında okutulmak üzere din görevlilerine “feda hutbesi” gönderdi. Camilere gönderilen “feda hutbesi”nde, “Milli ve manevi değerlerimize karşı fedakârlık; din, vatan, bayrak için candan, anadan, yardan geçebilmektir” denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her hafta cuma namazlarında din görevlileri tarafından okunmak üzere gönderdiği hutbelerin bu haftaki konusu “İmanın Tezahürü: Fedakârlık ve İsar” olarak belirlendi. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve “Kardeşlerim!” ifadesiyle başlayan hutbede “Milli ve manevi değerlerimize karşı fedakârlık, yeri geldiğinde din için vatan için bayrak için, ezan için, namus için ve yarınlarımız için candan, anadan yardan geçebilmektir” ifadeleri yer aldı.

‘Feda’ hutbesinin, Başbakan Davutoğlu’nun “Teröre karşı sivil inisiyatif” toplantısında yaptığı konuşmadaki, “Sizler ve bizler gerektiğinde bu vatan, bu vatanın birliği, bu milletin huzuru, gelecek nesillerin geleceğinin parlak olması için evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız” sözlerinden sonra gelmesi ise dikkat çekti.

FEDAKARLIĞIN GETİRDİĞİ ‘HUZUR ve BEREKET İKLİMİ’     

Hutbede ayrıca, “Günümüzde niceleri yavrusu, anne - babası, yakınları komşuları, kardeşleri ve kutsal değerleri için feda göstermesi gerektiğinde bundan uzak durabilmektedir” denilerek fedakârlığın getirdiği ‘huzur ve bereket iklimi’ anlatıldı. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Apocu
Apocu - 3 yıl Önce

Ya peki ne anlatsin kilisilerde laleşlerde bu gibi durumlar anlatiliyor.islam dinine laf yok laf eden olursa Allah er gec cezasini verecek.

- 3 yıl Önce

Aynı çağrıyı hdp yapsaydı ne olurdu düşünsenize. Resmen eylemlere davet. Irkçı eylemlere. Yazık bu ülkeye yazık bu millete. Bizi biz yapan herşeyi yıkıyorlar. Birbirimize kışkırtıyorlar. Herkes bölmeye Çalışıyor Velhasıl.

İbrahim.
İbrahim. - 3 yıl Önce

Ey akp diyaneti..halkı üç kuruşluk asgari ücrete şükr etmeye.ve milyonluk araçları halkın cebinden çalarak altınıza araç çekmeye.hiçbir dinde bu adalet yoktur.bu sizin beyninizdeki şahsi dindir.

kişi
kişi - 3 yıl Önce

O zaman ilk başta siz feda edin görelim öyle cüppe giyip milyonluk arabaya binenler sizsiniz hadi bakalım icraat bekliyoruz

Hakkimihelaletmiyorum
Hakkimihelaletmiyorum - 3 yıl Önce

Bu vatan icin milletim icin bir defa degil bin defa olurum. Ama neden fedakarlik yapan şehit olan gazi olan dogu ve guneydoguda askerlik yapan gariban cocuklari. Hic bir milletvekili veya iktidarda olan siyasetcilerin cocugu guneydoguda askerlik yapmismi. Sehit olmusmu. Birak askerlik yapmayi sapasaglam olduklari halde curuk raporu alarak askere bile gitmiyorlar. Gemicikleriyle ticaret yaparak daha cok zengin olma pesindeler. Vatanima bayragima milletime canim feda. Ama bu sahsiyetlere hakkim helal degil. Bu dunyanin birde hesap gunu var cok sukur.

Amed
Amed - 3 yıl Önce

Milletin parasını çarçur edip aldıkları mercedesleri feda edemeyenler saraylarda para sayanlar halkın çocuğunu feda ediyor. Gerizekalıların yoğun olduğu bir ülke bura, vatan sağolsun demeyin bilal sağolsun, tayyip,davutoğlu sağolsun deyin.

Insan
Insan - 3 yıl Önce

Bugün kalkipta din adına konuşan sarayin soytarisi hâline gelmiş dini imanı bir meselesini içine koyan bu adamın hiç bir sözüne itibar edilmez