Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan evlilik için 'uygun yaş' önerisi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, evlilik için uygun yaşın 18-25 olduğunu söyledi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan evlilik için 'uygun yaş' önerisi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kanal 7'de yayımlanan "İskele Sancak" programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Evlilik için en uygun zamanın 18-25 yaş arası olduğunu savunan Erbaş, Osmanlı döneminde yaygın olarak görülen evlilik yaşının kızlarda 17, erkeklerde ise 18 olarak tespit edildiğini aktardı. Bu durumun topluma da yararı olduğunu öne süren Erbaş, günümüzde geç yaşlarda evliliğin arttığına dikkati çekti.

'TOPLUMUN ORTALAMA YAŞINA UYGUN DAVRANMALI'

 Erbaş, evlilik için en uygun yaşların 18-25 olduğunu dile getirerek, "25 yaşından sonra artık beğenmek de zor oluyor. Erkek için de kızlarımız için de öyle. Birbirlerini kabullenmekte de bir zorlanma oluyor. Dolayısıyla tam böyle evlilik yaşı dediğimiz, toplumumuzun belli kabulleri var zaten. Toplumumuzun ortalama yaşına uygun olarak davranmakta fayda var" ifadelerini kullandı.

‘İKİ KIZIM 22 YAŞINDA EVLENDİ’

 Dört kızından üçünün üniversite mezunu olduğunu anlatan Erbaş, "Tabii ilk iki kızım biraz önce dediğimiz, toplumumuzun o ortalama olarak kabul ettiği yaşlarda, 22 yaşında evlendiler" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 00:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER