Diyanet'e yeni görev: Turistlere İslam'ı anlatacak

Camilerde tanıtım yapılacak

Diyanet'e yeni görev: Turistlere İslam'ı anlatacak

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), gelecek yıl turistler için dini bilgilendirme çalışması yapmayı planlıyor.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre Diyanet'in gelecek yıl başlayacağı uygulamalar arasında dikkat çeken maddeler yer aldı.

Buna göre DİB, Turist Rehberleri Birliği'yle (TUREB) turist rehberlerinin eğitimi konusunda işbirliği protokolü imzalayacak. Amaç ‘turistlere İslam diniyle ilgili doğru bilgilendirme yapılması.'

Protokol kapsamında TUREB ve ilgili kurumlar, turist rehberlerine yönelik İstanbul'da geniş katılımlı bir konferans düzenleyecek.

'CAMİLERDE TANITIM YAPILACAK'

Tarihi ve turistik camilerdeki ziyaretçilere yönelik yabancı dillerde İslam dinini, İslam kültür ve medeniyetini, Kuran'ı ve Muhammed peygamberi tanıtıcı broşürler çıkarılacak.

Ayrıca camilerde çocuklar için imam eşliğinde okuma saatleri düzenlenecek. Borsa çalıştayı yapılacak, kamuoyunda tepki çeken fetvaların önüne geçmek için dil ve üslup rehberi hazırlanacak.

Sığınmacılara yönelik Kuran kursları öğretim programı düzenlenecek.

Ateizm, deizm ve agnostisizm konularında gençlere yönelik iki yayın çıkarılacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 12:44

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ONCE TURiSTLERi DOLANDIRMAKTAN VAZGECiN
ONCE TURiSTLERi DOLANDIRMAKTAN VAZGECiN - 1 yıl Önce

Eger gercekten islamiyeti turistlere ve yabancilara ogretmek istiyorsaniz, her$yden evvel bu i$e turistleri her daim dolandiran taksi $oforleri, resturant, lokanta ve benzeri uckagitci esnaf, ki$i, ve kurumlara islamin ogertilerini, kul hakkini vs ogretmekle baslayin bu.

SIRADAKİ HABER