Dilmen: Erdoğan'a abim olarak gidip, icazet alacağım

Eski Fenerbahçeli futbolcu Rıdvan Dilmen, TFF başkanlığına aday olacağını açıkladı

Dilmen: Erdoğan'a abim olarak gidip, icazet alacağım

TFF başkanlığına aday olacağını açıklayan Dilmen, bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmediğini ancak bunun görüşmeyeceği anlamına gelmediğini söyledi.

Dilmen, “Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) ile asla görüşmedim ama görüşmeyeceğim anlamına gelmez. Adaylık konusu ciddi olduğunda bir abim olarak gidip, ondan icazet alırım. Bu konular ciddi ve zamanlama doğru değil. Cumhurbaşkanı bugün olmasa, 500 milyon gibi paralar olmazdı” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) 2019’da yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklayan eski Fenerbahçeli futbolcu Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dilmen'in açıklamalarından satır başları şöyle:

‘FEDERASYONDA HİÇ ESKİ FUTBOLCU YOK’

“Şu an 2019'a kadar devam eden bir federasyonumuz var. Eleştirilerimiz olsa da federasyonumuzun yanındayız. Bir futbolcunun da bu görevi yapabileceğini düşünüyorum. Benim ağzımdan laf bir kere çıkar. Böyle bir çıkış yaptım ve bunun arkasındayım. Bu görevi benden daha iyi yapacak futbolcu arkadaşlarım da var. Hiç eski futbolcu yok. Ekibimde herkes de eski futbolcu olmayacak. Örneğin 4 tanesi eski futbolcu olabilir, yabancı dili olan, kültürlü, insan ilişkileri iyi olan isimler olabilir. Bunun dışında %70'inin de ekonomisti olacak, hukukçusu olacak, iş adamı da olacak. Mesela şu an federasyonumuzda tamamen iş adamı olan arkadaşlarımız var.

‘BAŞKANIM DEMEYE BAŞLADILAR, HOŞUMA GİTMEDİ DEĞİL’

Beşiktaş-Benfica maçına gittim. Stada doğru yürüyoruz. Taraftarlar sağ olsun hep ilgi gösteriyorlar. Eskiden hocam fotoğraf çekilelim mi şeklinde soruyorlardı. Şimdi 'Başkanım' demeye başladılar. Hoşuma gitmedi değil.

‘SEZONA EKSİ PUANLA BAŞLAMASI GEREKEN KULÜPLER VARDI’

Benim gibi bu görevi yapacak çok arkadaş var. Ali (Gültigen), Metin (Tekin) gibi çok kişi var. Federasyon seçimlerinin tüzüğünü değişmesi gerekir. Delege yapısı değişmeli. Bunu kulüpler yapabiliyor ancak değiştirmezler. Şu an kulüpler istese federasyonu yıkabilirler. İsim vermek istemiyorum ancak sezona birçok kulüp eksi puanla başlaması gerekiyordu. Yapamadılar çünkü kulüpler yönetiyor.

‘BANA HİÇ OY ÇIKMAZSA DA SORUN DEĞİL’

Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) ile asla görüşmedim ama görüşmeyeceğim anlamına gelmez. Adaylık konusu ciddi olduğunda bir abim olarak gidip, ondan icazet alırım. Bu konular ciddi ve zamanlama doğru değil. Cumhurbaşkanı bugün olmasa, 500 milyon gibi paralar olmazdı. Bana hiç oy çıkmazsa da sorun değil. Kulüpler, federasyonu yönetmeye devam edecekse ben çalışmam. Diyelim ki, Fatih Terim, Mustafa Denizli gibi isimler başkan olacak. Problem değil yanlarında çalışırım. Başta olmam şart değil. Önemli olan futboldan gelen isimlerin olmasıdır.”

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 14:44

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER