Dilek Doğan'ı vuran polis işkence suçundan yargılanmış!

Baba Metin Doğan, Dilek’i vuran polisi tanıdığını söyledi

Dilek Doğan'ı vuran polis işkence suçundan yargılanmış!

Armutlu’da ailesiyle birlikte yaşadığı evde polis kurşunuyla vurulan Dilek Doğan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, bugüne dek hakkında hiç bir soruşturma açılmayan Dilek hakkında vurulduğu gün jet hızıyla bir soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Doğan’ı vuran polis memurunun kimliği ise henüz savcılıkça tespit edilmedi.

Cumhuriyet’ten Hilal Köse’nin haberine göre baba Metin Doğan polis memurunun kim olduğunu bildiğini, o polisin lakabının ‘Karadayı’ olduğunu söyledi. Daha önce birçok kez soruşturma geçirmiş ve işkence suçundan yargılanmış.

Doğan ailesinin avukatları dün, Taksim’deki Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı düzenlediler. Kızının sağlık durumu ile ilgili bilgi veren baba Metin Doğan, “Doktorlar bugün (dün) uyandırılacağını söyledi. Ancak sabahleyin bize beyninde ödem oluştuğu bilgisini verdiler. Eline, ayağına dokundum. Hiçbir karşılık vermedi. Şu an ölüm tehlikesi var” dedi.

Dilek’in yine ameliyat olabileceğini belirten avukat Günay Dağ, polisin Dilek’i yakın mesafeden ateş ederek yaraladığını kaydetti.

O POLİS TANIDIK…

Avukat Ebru Timtik de “Polisle ilgili şikâyetimizi sunarken, Dilek hakkında bir soruşturma açıldığını gördük. Tarihi ise 18 Ekim. Yani vurulduktan saatler sonra başlatılmış” dedi. Polis hakkında hâlâ hiçbir işlemin yapılmadığını söyleyen Timtik, şöyle devam etti:

“Silahı elinde görevine devam ediyor. Baba Metin Doğan, Dilek’i vuran polisi tanıyor. İşkence davasından yargılanan bir polis, lakabı Karadayı... İsmi şu an açıklamıyoruz, savcılığın tespitini bekliyoruz.”

Canlı bomba İbrahim Çuhadar ile fotoğrafta görünen genç kızın Dilek olup olmadığını bilmediklerini de dile getiren Timtik, “Terör örgütü lideri Fethullah Gülen’le el ele fotoğraf çektiren, Başbakan dahil siyasi yetkililer de örgüt üyesi mi? Bu mantıkla herkes olağan şüphelidir” diye konuştu.

POLİS YARGISIZ İNFAZ FIRSATI KOLLUYOR

ÇHD yöneticisi Onur Şahinkaya da işkencenin şekil değiştirdiğini belirterek, “Polis artık gözaltına alırken işkence yapıyor. Terör operasyonu adıyla yargısız infaz fırsatı kolluyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 09:53

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER