Dilan Alp'in suç kaydı yok, ama fişleme var

İstanbul Valisi 'Dilan kızımız örgüt üyesidir' iddiasında bulunmuştu...

Dilan Alp'in suç kaydı yok, ama fişleme var

İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarında gaz bombası ile kafatası kırılan 17 yaşındaki Dilan Alp'e ilişkin dün İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan 'militan ve örgüt üyesi' suçlamaları gelmişti.

İlgili açıklamada, "Yaralıların 3’ü de militandır. Dilan adlı kızımız da yaralıdır. Dilan örgüt üyesidir, marjinal grup üyesidir. Biz de kayıtları vardır. Çatışma içindedir. Tam bir radikal mensuptur. Yaptığımız hiçbir eksik ve yanlış işlem yoktur" demişti.

Bugün konuya ilişkin Hürriyet'te Zeynep Gürcanlı imzası ile yer alan haberde emniyet yetkilileri, Dilan Alp hakkında hiçbir resmi "suç kaydı" bulunmadığını söyleseler de daha sonra verdikleri bilgilerle yine Dilan Alp'iı suçlu ilan etmeye kalkışarak Alp'in emniyet fişleme kaydını açıkladılar:

"Yasadışı Türkiye Devrim Partisi üyesidir; söz dergisini dağıttığı belirlenmiştir..."

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2013, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Coban
Mustafa Coban - 5 yıl Önce

Sayin Vali'nin dediklerini kazidikca daha ne gercekler cikacak.Fislenen birisinin suclu sayilamayacagini sanki bilmiyor.Dilan 'in Babasi tazminat hem maddi,hem de manevi dava acmali.Ayrica,militan olsa da bu muamele acik suc olusturuyor.Aklima binlerce yargisiz infaz geldi.(komik ve sacma senaryolu cinayet),Sozumona demokrasi aciliminin balayi gunlerinde bile devletin refleksi haala yalam ve siddet uzerine kurulu.