DİHA muhabiri Mazlum Dolan ile Sur’dan çıkan 5 kişi tutuklandı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde mahsur kaldıktan sonra gözaltına alınan DİHA muhabiri Mazlum Dolan ile beş kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedilmişti

DİHA muhabiri Mazlum Dolan ile Sur’dan çıkan 5 kişi tutuklandı
Diyarbakır’da Sur ilçesinde bir evde mahsur kaldıktan sonra gözaltına alınan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Mazlum Dolan ile Ateş ailesinden 4 kişi ve Ekrem Karatay çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Dolan ile beş kişi bugün Diyarbakır Adliyesi'ne çıkarılmıştı.

Mazlum Dolan, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur’da bir evde Ateş ailesi üyeleri ile mahsur kalmıştı. Dolan ile beş kişi 19 Şubat akşamı gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülmüştü.

DİHA’nın haberine göre muhabir Mazlum Dolan ağır yaralanan Fatma Ateş'i ambulansın bulunduğu yere taşıdıktan sonra gözaltına alındı. Fatma Ateş yaşamını yitirmişti.

Fatma Ateş’in eşi ve çocuklarının da aralarında olduğu Hüsamettin Ateş, Sinem Ateş, Fatma Ateş (Ölen Fatma Ateş'in kızı), Fahrettin Ateş, Ekrem Karatay ile Mazlum Dolan, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından Diyarbakır Adliyesi'ne çıkarıldı. Savcıya ifade veren Dolan ve beş kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 19:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER