DİB'den çağrı: Bir daha adalet için kimse ölmesin

Ölüm orucundaki Aytaç Ünsal için harekete geçilmesi çağrısında bulunuldu

DİB'den çağrı: Bir daha adalet için kimse ölmesin

100’ü aşkın örgüt, platform, inisiyatif, kurum ve demokrasiden yana bireylerin bir araya gelerek oluşturduğu Demokrasi İçin Birlik Platformu, adil yargılama talebiyle başladığı ölüm orucu eyleminde vefat eden Ebru Timtik’in ardından açıklama yaptı. ‘Bir Daha Adalet İçin Kimse Ölmesin’ başlıklı açıklamada ölüm orucundaki Aytaç Ünsal için harekete geçilmesi çağrısında bulunuldu:

“Günler ağır. Ölüm orucundaki Avukat Ebru Timtik’i kaybettik. Şimdi “bir avukat, adil yargılanmak için canını verdi” cümlesinin sade ve dehşetli anlamıyla yüz yüzeyiz. Bunun hayatımızda neleri değiştirdiğini anlamak kolay değil. Ebru’yla birlikte bu dünyadan değer verdiğimiz bir şeyler kayboldu. Kaybettiklerimizin yasını tutuyoruz.

Adaletten, demokrasiden, özgürlükten yana herkesi adalet uğruna yitirdiğimiz bir canın, Ebru’nun yasını tutmaya ve kimsenin adil yargılanmak için ölmeyeceği bir ülke için mücadeleye çağırıyoruz.

Ebru Timtik’in ölümünün sorumluğunu taşıyan Adalet Bakanı’na sesleniyoruz:

Bu gaddarlık, bu hukuksuzluk son bulmalı, ölüm orucundaki Avukat Aytaç Ünsal’ın adil yargılanma talebi derhal yerine getirilmelidir.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 11:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
denizcan  yalım
denizcan yalım - 5 ay Önce

ebru timtikin ölümüne çok üzüldüm sayın aytaç ünsalıda öldürtmeyelim

denizcan  yalım
denizcan yalım - 5 ay Önce

sayın aytaç ünsal yaşasın yaşatılsın avukatlık mesleğini onuru ile yapan
bu genç kardeşimizi öldürmelerine izin vermeyelim lütfen

SIRADAKİ HABER