DHKP-C'den Mersin ve Adana saldırılarına dair açıklama

Hükümet DHKP-C’yi işaret etmişti

DHKP-C'den Mersin ve Adana saldırılarına dair açıklama

(Demokrat Haber) DHKP-C, Mersin ve Adana’da HDP binalarına yapılan bombalı saldırılarla ilgili yaptığı açıklamada “HDP’ye Yönelik Saldırıları Kontrgerilla Örgütlüyor, Kontrgerilla Devletin Ta Kendisidir, Kontrgerilla AKP’dir” ifadelerini kullandı.

Halk Cephesi imzalı açıklamada şöyle denildi: “Kontrgerilla devletinin saldırıları karşısında HDP’nin yanındayız. Yaralanan HDP’li dostlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Faşistlerin ahlakı yoktur. Onurunu namusunu üç kuruşa satmış it sürülerinin saldırıları karşısında halkın dayanışmasıyla barikat olacağız.”

HÜKÜMET DHKP-C’Yİ İŞARET ETMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı’ndan HDP binalarına yapılan saldırılara ilişkin yapılan açıklamada, güvenlik görevlilerinin yaptığı çalışma sonucunda, bombaların bir gün öncesinden şüpheli bir erkek şahıs tarafından bahsi geçen parti binalarına bırakıldığı, şahsın ailesi ile birlikte 1990 yılında Van’dan gelerek Adana’ya yerleştiği, her iki eylemin failinin de aynı şahıs olduğu iddia edilmişti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler kullanılmıştı: “Şahsın açık kimliği güvenlik birimlerince tespit edilmiştir. Eylemi gerçekleştiren şahsın daha önce 2007 yılında Ankara’da yasa dışı sol bir örgütün faaliyetlerine katılarak tutuklandığı, yine aynı yılda İstanbul’da yasa dışı sol bir örgüt faaliyetleri ile irtibatlı olmaktan gözaltına alındığı anlaşılmıştır. Sahsın yakalanmasına yönelik olarak gereken tüm çalışmalar özenle yürütülmektedir.”

Başbakan Ahmet Davutoğlu da Sinop mitinginde yaptığı konuşmada saldırılarla ilgili DHKP-C’yi işaret ederek şöyle konuşmuştu:

“HDP Başkanı çıktı 'AK Parti yaptı' dedi, beni ve Cumhurbaşkanımızı suçluyorlar. Bir de MHP’ye pas attı HDP... Yolunu bulamayan Kılıçdaroğlu 2 saatte suçluyu buldu, 'AK Parti' dedi. Dün tespit edildi, bugün açıklaması yapıldı. DHKP-C’den tutuklanan bir terörist çıktı.”

DHKP-C’DEN KINAMA

DHKP-C açıklamalarına yer veren bir internet sitesinde ise saldırılarla ilgili aşağıdaki açıklama yayınlandı. Açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

Halk Cephesinden HDP’ye Yapılan Saldırılara Yönelik Açıklama

HDP’ye Yönelik Saldırıları Kontrgerilla Örgütlüyor

Kontrgerilla Devletin Ta Kendisidir

Kontrgerilla AKP’dir

Halkımız; Düzen Partilerinin Sahte “Kınama” Açıklamalarına Kanmayın

Son bir ay içerisinde HDP binalarına yönelik saldırılara tanık olmaktayız. HDP yaptığı açıklamada son bir ay içerisinde 70’e yakın parti binasının saldırıya uğradığını söyledi. En son Mersin ve Adana’da HDP binalarına yapılan bombalı saldırılar oligarşinin ne kadar pervasızlaşabileceğini gösterdi. Tarihi halklara yönelik suçlarla dolu olan faşist devletin bunu yapmasına şaşırmadık. “Bu kadar da olmaz” demedik.

AKP katildir. AKP Kürt, Türk, Arap tüm halkların düşmanıdır. Barış derken bile ağzından kan damlayan bir iktidarın “saldırıları şiddetle kınıyorum” demesi riyakarlıktır. AKP yalancıdır. AKP Ceylan’ın, Nihat’ın, Roboskili köylülerin, Berkin’in, halk ayaklanması şehitlerinin, Hasan Ferit’in katilidir. AKP’den hiçbir halka dost olmaz.

Kontrgerilla devletinin saldırıları karşısında HDP’nin yanındayız. Yaralanan HDP’li dostlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Faşistlerin ahlakı yoktur. Onurunu namusunu üç kuruşa satmış it sürülerinin saldırıları karşısında halkın dayanışmasıyla barikat olacağız.

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ

AKP KÜRT HALKININ DÜŞMANIDIR

HDP’YE YÖNELİK SALDIRILARI ÖRGÜTLEYEN AKP’DEN HESAP SORACAĞIZ

HALK CEPHESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2015, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat
Suat - 3 yıl Önce

Gercekten guzel aciklama