DHKC'li Şafak Yayla'nın Giresun'daki evi kurşunlandı

Saldırganlar aile fertlerine, 'Sizi burada yaşatmayacağız' diyerek saldırdı

DHKC'li Şafak Yayla'nın Giresun'daki evi kurşunlandı

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda Berkin Elvan dosyasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz'ı bir süre rehin tutan ve sonra düzenlenen kanlı operasyonla infaz edilen DHKC’lilerden Şafak Yayla’nın Giresun’daki evine silahlı saldırı düzenlendi.

Sendika.Org'un haberine göre; Halk Cephesi’ne yakın twitter hesaplarından duyurulan olayda saldırgan gruplar aile fertlerine, "Sizi burada barındırmayacağız," diyerek saldırdı.

Jandarma'nın saldırıyı sadece "izlediği" belirtilirken, saldırıda şans eseri ölen ya da yaralananın olmadığı bildirildi.

Aile fertleri evin etrafında zaman zaman toplanmaların olduğunu ancak evin yakınında bulunan derenin olası saldırıyı engellediğini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 3 yıl Önce

savciya yönelik yapilan silahli eylemi zerre kadar onayladigim, savundugum yok. ama bu zavalli yasli insanlara sirf eylemcilerden birinin ailesi olduklari icin saldirmak hayvanliktir. bunu yapanlar ne insanliktan, ne gelenek görenekten, ne ahlaktan nasibini almamis mahlukatlardir. yapanin Allah bin türlü belasini versin. zaten aci icindeki insanlara böyle saldirmak da ne oluyor. karadenizlilerin adini kötüye cikariyorsunuz.