Dersim'de seçimi kaybeden AKP, hediye ettiği kepçeyi geri aldı!

AKPli belediye 'kardeşlik' dinlemedi, Çemişkezek'e hediye ettiği kepçeyi geri aldı....

Dersim'de seçimi kaybeden AKP, hediye ettiği kepçeyi geri aldı!

Çemizgezek'te, 2005 yılında AKP'li yönetim döneminde "kardeş belediye" protokolü imzalayıp, bir kepçe gönderen İstanbul'un Ümraniye Belediyesi, ilçede seçimleri CHP'nin kazanmasının ardından gönderdiği yazıyla iş makinasını geri istedi ve aldı.

2005 yılında AKP'li olan Dersim'in Çemişgezek ile İstanbul'un Ümraniye İlçesi belediyeleri arasında 'kardeş belediye' protokolü imzaladı. Ümraniye Belediyesi daha sonra Çemişgezek'e bir kepçe gönderdi.

Çemizgezek'te 2004 yılından beri Belediye Başkanlığı yapan AKPli Metin Levent Yıldız, 30 Mart seçimlerinde aday gösterilmedi. AKP İlçede Necati Tayyar'ı aday gösterdi, ancak seçimleri CHP adayı Ahmet Şadan Ersoy kazandı. CHP adayı Ahmet Şadan Ersoy seçimleri kazanması üzerine Ümraniye Belediyesi bir yazıyla gönderdiği kepçeyi geri istedi.

Ümraniye Belediyesi'nden gelen üç görevli Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy tarafından hazırlatılan teslim tutanağını belediyede imzaladıktan sonra, ilçe meydanında yağmur altında kepçenin anahtarları görevlilere teslim edildi.

Çemişgezek Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Şadan Ersoy, ilçe meydanında yağmur altında kepçeyi teslim ederken yaptığı açıklamada, Ümraniye belediyesine teşekkür ettiklerini belirterek, şunları söyledi: "Bizim burada elimizde kepçemiz yok. Tüm mezarlarımızı bununla kazıyoruz. Suyumuz bozuluyor, bununla yapıyoruz. Kanalizasyonu bununla kazıyoruz. Tüm işlemler buna ait. Ama ne yazık ki Ümraniye Belediyesi bizim derdimize çare olmadı. 

Bizden kepçesini geri istedi. Neymiş, Çemişgezek Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partili bir Belediyeymiş diye. Biz Cumhuriyet Halk Partili belediye olarak övünüyoruz, bundan da gurur duyuyoruz. Biz partimizin rozetini çıkartmışız, aslında Çemişgezek'e hizmet için varız. Bunu Ümraniye Belediyesi'ne maalesef anlatamadık. Alsınlar tepe tepe kullansınlar. Bize kepçe verenler de olur. Mutlaka verecekler de. Ama burada bu kepçeyi Ak Partilisi de kullanıyor, CHP'lisi de kullanıyor. Bizim önceliğimiz Çemişgezekli olmaktır. Biz tüm Çemişgezek'in hizmetindeyiz."

Kepçeyi teslim alan Ümraniye Belediyesi yetkilisi Recep Demirtürk ise, kepçenin daha önce protokolle belediyeye verildiğini, protokolün 10'ncu ayın 6'sında bittiğini belirterek, "Protokol bittiği için geri alıyoruz. Protokol dolduğu için görevlendirildim ve almaya geldim. Sağ olsunlar teslim aldım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2014, 20:21
YORUM EKLE