Dersim'de düşen helikoptere ulaşıldı: 12 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi

Dersim'de polis ve hakimleri taşıyan helikopter düştü

Dersim'de düşen helikoptere ulaşıldı: 12 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi

Drsim'de (Tunceli) düşen helikopterin enkazına ulaşıldı, helikopterdeki 12 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi

Dersim'de 7 özel harekat polisi, 1 hakim ve 3 personeli taşıyan helikopter düştü. Arama kurtarmma ekipleri helikoperin düştüğü bölgeye uşatı. 12 kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu düşen helikopterle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"12 kişilik yolcu artı mürettabatla birlikte saat 11:35 itibariyle Tunceli Pülümür dağ yolundan kalkışını gerçekleştirdi. Ondan önce hem Kartal ve hem Nazımiye’den gerekli personelleri aldı ve Tunceli Pülümür dağ yolundan kalktıktan sonra da 11:43’te kendisiyle tüm irtibatlar kesildi. Yerin Sarıgül köyü etrafında olduğu tespit edildi. 2500 metre yükseklikte gerek hava koşullarının hem kar hem yoğun yağmur hem de ilk önce 1 kilometreden başlayan ve 300 metreye kadar düşen görüş mesafesi darlığı yüzünden helikopterle gidilemedi. 2,5 saatlik tırmanma sonucunda, İl Jandarma Komutanımız Tekin Aktemur, 4 timimiz uçağın enkazına 16:34 sıralarında ulaştılar."

Bakan Soylu, "Helikopterin yere çakıldığını ve ters döndüğünü gördüler. 12 vatan evladımızın hayat belirtileri olup olmadığını kontrol ettiler. Maalesef 12 evladımız hakkın rahmetine kavuşup şehit olmuşlardır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 18:40
YORUM EKLE