Dersim'de açığa alınan öğretmenler iade edildi, sırada Diyarbakır var

Dersim’de gerçekleşen göreve iadelerin Diyarbakır’da da gerçekleşmesi bekleniyor

Dersim'de açığa alınan öğretmenler iade edildi, sırada Diyarbakır var
Evren Demirdaş / Demokrat Haber 

Dersim’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 418 öğretmen ile 86 memurun büyük bir bölümünün Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla yeniden görevlerine iade edildiği belirtildi.

419 ÖĞRETMEN VE KAMU GÖREVLİSİ GÖREVİNE İADE EDİLDİ

Tunceli Valili tarafında yapılan açıklamada, açığa alınan 504 öğretmen ve kamu görevlilerinden 419'unun  göreve iade edildiği açıklandı. 85 personel hakkında ise soruşturmanın devam edildiği belirtilen açıklama da şöyle denildi:

''Milli Eğitim Bakanlığınca İlimizde görev yapmakta olan ve haklarında görevden uzaklaştırma kararı verilen toplam 504 öğretmen ve kamu görevlisinden 419’u ilimizde eğitim-öğretime verilen önem ve eğitim-öğretimin aksamaması için görevlerine iade edilmiştir. Göreve iade edilenlerin listeleri okul müdürlüklerine gönderilmiş olup 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak olan Eğitim ve Öğretim Yılında görevlerinin başında olacaklardır.

Yürütülmekte olan soruşturmaların selameti açısından 85 personel hakkında ise görevden uzaklaştırma kararı halen devam etmektedir.''

SIRADA DİYARBAKIR VAR 

Öte yandan Dersim’de gerçekleşen göreve iadelerin Diyarbakır’da da gerçekleşmesi bekleniyor.

Diyarbakır’da 4 bin öğretmenin görevden alınmasının ardından okulların geç açılacağı iddiaları hakkında açıklama yapan Diyarbakır Valiliği okulların 19 Eylül’de açılacağını duyurdu.

CHP istanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da sosyal medya hesabından, Diyarbakır'da açığa alınan öğretmenlerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştüğünü duyurdu. 

Tanrıkulu'nun paylaşımı şöyle: 

Bugün Diyarbakır'dan açığa alınan öğretmenlerle ilgili olarak M.E.Bakanı ile görüştüm.Öğrencilerinizle buluşmanız için herşeyi yapıyoruz.
— Sezgin Tanrıkulu (@MSTanrikulu) 16 Eylül 2016
 
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 20:01
YORUM EKLE