Dersim Belediye Eş Başkanı: İnsanlar gözümün önünde can verdi

Dersim Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun, dün yaşanan çatışmayla ilgili konuştu

Dersim Belediye Eş Başkanı: İnsanlar gözümün önünde can verdi

Dersim Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun, gündüz vakti şehir merkezinde yaşanan çatışmanın ardından RS FM'de Bidebunudinle programına katıldı.

Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtlayan Altun, "Lütfen devrilen masa yerinden kaldırılsın ve yeniden müzakere sürecine geçilsin. Yeter artık bu halkın yaşadığı. İnsanlar bugün gözümün önünde can verdiler" dedi.

Sabah saatlerinde Dersim'deki bir polis karakoluna düzenlenen saldırıda 1 polis 2 HPG'li hayatını kaybetmişti.

Sdırıya ilişkin konuşan Dersim Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun, sadece Dersim'de değil tüm bölgede çatışma ortamı olduğunu belirterek, "Burada yaşananlar, sürecin parçasıdır" dedi.

Yeniden müzakere masasına oturulması çağrısında bulunan Altun, şunları söyledi: "Lütfen devrilen masa yerinden kaldırılsın ve yeniden müzakere sürecine geçilsin. Yeter artık bu halkın yaşadığı. İnsanlar bugün gözümün önünde can verdiler. Çaresizlik bir insan için ne kadar ağır bir şey."

Yeni bir seçim sürecine girerken Dersim'de güvenliğin sağlanamadığına dikkat çeken belediye başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mesele yaşananların niçin bu noktaya geldiği. Şu anda sokağa çıktığımda neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Korkunç bir şey değil mi bu? Ne oldu da bu hale geldik sorusu çok önemli. Bu hale kim getirdi? Bu masayı kim devirdi?" (Sputniknews)

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 15:17

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanli
vanli - 5 yıl Önce

Insan dediğin terörist canı bebek ve Kürt katili iyi olmuş bir Kürt olarak vatan bölünmez şehitler ölmez bunu beyinsiz kafanıza sokun artık

Burak
Burak - 5 yıl Önce

Orası dersim değil tunceli o ölenler de masum vatandaş değil

cem
cem - 5 yıl Önce

sn başkan ellerinde çiçekler yoktu sevgili beklemiyorlardı köşede önce onlar taradı ve hak ettiklerini buldular böle kuzu görünümlü sesli kurt olmayın artık yakışmıyor

dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

medeni devlet masaya oturur insanlarin canini korur

dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

vanlinin vanli ve kürd olmadigi bariz. burak orasi dersim bilgin yoksa sus tunc eli uydurma hasi dersim bunu kafana sok.

ng
ng - 5 yıl Önce

Eğer sen 70 uçakla takla topla insanların özerine babalar atarsan adam terörde olur kendine Boba bağlayıp seni kendinide imha eder

SIRADAKİ HABER