Deprem komisyonu üyeleri deprem toplantısına çağrılmadı

Toplantıya TBMM Deprem Komisyonu üyesi seçilen CHP'li milletvekilleri davet edilmedi

Deprem komisyonu üyeleri deprem toplantısına çağrılmadı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de yaşanan 30 Ekim depremine ilişkin bir toplantı düzenledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD İl Müdürlüğü Koordinasyon Toplantısı için İzmir'e geldi. 30 Ekim 2020 tarihindeki depremle ilgili yapılan toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal katılırken, TBMM Deprem Komisyonu üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ile Kamil Okyay Sındır davet edilmedi.

Toplantıya çağırılmamasıyla ilgili açıklama yapan Sındır, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İzmir’e geliyor. AFAD İl Afet Koordinasyon Merkezinde İzmir Valisinin de katılımıyla İzmir Depremi hakkında toplantı yapıyor. AKP ve MHP’li vekiller, AKP Genel Başkan Yardımcısı,  AKP Grup BaşkanVekili, MHP İl Başkanı hepsi orada. CHP’den bir tek vekil çağırılmıyor. Hatta TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Üyesi iki CHP’li İzmir milletvekili dahi çağırılmıyor!" dedi.

CHP'li Kılıç ise, "Rızabey Apartmanı yerine park yapılması kararına mutlu olduk. Bu kararın alındığı toplantıda Cumhur İttifakı vekillerinin olması,Millet İttifakının yok sayılması; deprem gibi hassas bir konuda bile iktidarın bakış açısını göstermektedir. Fotoğrafın yorumunu vicdanlara bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 13:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER