Demokrat Parti'den Öcalan açıklaması

Uysal, 23 Haziran seçimlerine ilişkin açıklama yaptı

Demokrat Parti'den Öcalan açıklaması

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın dün açıklanan mektubuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Genel Başkan Uysal, demokratik rekabetin enfekte edildiğini ifade ederek AKP’nin kendisini yoklukla malul hale getirdiğini söyledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, şunları ifade etti:

“Yaşanan seçim süreçlerinde görüyoruz ki bu süreçlere gölge düşürtebilecek tehlikeler olabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine 3 gün kala yapılan bu açıklama da bahsettiğim tehlikeye işaret eden bir örnektir. Daha önce yaptığım açıklamalarda da altını çizdiğim gibi özellikle 23 Haziran seçimleriyle ilgili bir endişemi bir kez daha paylaşmak isterim:

Türk Demokrasi’sinin ve 23 Haziran seçimlerinin üzerine ne Demirtaş’ın, ne PKK lideri İmralı mukimi Öcalan’ın, ne de Kandil’in gölgesini düşürmek gerekir. Fakat üzülerek görüyoruz ki; herkes yanlışta yarışıyor, el birliğiyle demokratik rekabeti enfekte ediyorlar.

Nihayetinde AKP de bu son Öcalan hamlesiyle kendisini ve iddialarını yoklukla malul hale getiriyor.

Demokrat Parti olarak tarihi misyonumuz ve inancımızla demokrasiden, hür seçimlerden yana durmaktayız. Meşruiyeti asla tartışılmayacak terörist unsurların açıklamaları ile seçimlerin meşruiyetine gölge düşürülmesine müsaade edilmemeli, terörden, teröristten, terörün görece gücünden medet umanlar aklını başına almalıdır.

Teröristin açıklaması üzerinden seçimleri tanzim etmeye çalışmak terörün amacına hizmet edecektir. Bu bakımdan tüm kesimler yanlışlarından dönmeli, nefisleri ile mücadele etmelidir.”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 16:25

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER