Demirtaş ve Yüksek'e Sur çağrısından dolayı soruşturma başlatıldı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hakkında, Sur'a yürüme çağrısı yaptığı için soruşturma başlatıldı

Demirtaş ve Yüksek'e Sur çağrısından dolayı soruşturma başlatıldı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, dün yaptığı eylem çağrısı nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlattı.

Demirtaş, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yasak ve ablukanın kalkması halinde, bir daha hendek ve barikat olmayacağını söylemiş, “Çarşamba günü saat 16:00’da herkes bulunduğu yerden Sur için yürüsün” çağrısı yapmıştı.

Demirtaş, çağrılarının arkasında olduklarını vurgulayarak soruşturmaya dair "Şiddet eylemine başvurmadan, kimsenin canına kastedilmeden demokratik bir çağrı yaptık ve bunun da arkasındayız. Buna karşı AKP hükümeti ve devlet kurumları buna suç gibi yaklaşıyor. Aslında Sur'da yapılanın kendisi suçtur" değerlendirmesinde bulundu.

DBP EŞ BAŞKANI YÜKSEK HAKKINDA DA SORUŞTURMA AÇILDI

Sur'a yönelik kuşatmanın kaldırılması talebiyle yarın yapılacak yürüyüş için çağrıda bulunan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hakkında da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma açıldığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Demirtaş ve Yüksek'in dün yaptığı konuşmaların kayıtlarının incelemeye alındığı öğrenildi. 
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 18:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER