Demirtaş'tan 'tek oğlum' diyen kadına kart

HDP'lilere, Benim oğlum Selahattin Demirtaş’tır" diyen yaşlı kadına Demirtaş kart yolladı

Demirtaş'tan 'tek oğlum' diyen kadına kart

Malatya’nın Arapgir ilçesinde seçim çalışmasındaki HDP’lilere, “Benim tek oğlum var. O da Demirtaş’tır. Onu cezaevinden çıkarın” talebinde bulunan yaşlı kadına, Selahattin Demirtaş “Annem” başlığı ile kart gönderdi.

Arapgir’in Onar mahallesinde 19 Mart’ta yerel seçimlerde kendisinden destek isteyen HDP’lilere, “Benim tek bir oğlum var, o da cezaevinde. Benim oğlum Selahattin Demirtaş’tır. Onu cezaevinden çıkarın, başka bir isteğim yok, yeter ki o çıksın” talebinde bulunan 85 yaşındaki Zeynep adlı yaşlı kadına Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan Selahattin Demirtaş cevap verdi.

‘SEVGİLİ ANNEM’

Yeni Yaşam gazetesinde yer alan habere göre, kaleme aldığı kartı partisinin Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ve HDP Malatya İl Eşbaşkanı Kemal Gedik aracılığı ile yaşlı kadına ulaştıran Selahattin Demirtaş, şunları yazdı: “Arapgir’deki sevgili annem; selamlarını aldım, çok mutlu oldum. Sen gönlünü ferah tut, ben gayet iyiyim çünkü biz milyonlarca yüreğiz. Ellerinden öpüyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Oğlun Selahattin Demirtaş.”

Demirtaş’ın kartını alıp okuduktan sonra ayağa kalkıp kartı öpen kadına, ayrıca Demirtaş’ın gönderdiği şal ve Semra Güzel’in getirdiği Demirtaş’ın fotoğrafının basılı olduğu kaşkol hediye edildi.

‘HEDİYELERDEN DEĞİL GÖNÜLDEN’

Hediyeleri alan Zeynep adlı yaşlı kadın da Demirtaş’a hitaben, “Oğlum seni çok seviyorum. Anneler senin gibilerini doğursunlar. Hayırlısın, güzelsin, başımın tacısın, gözümün nurusun. Kartını aldım, çok memnun oldum. Seni görmüş gibi oldum. Hediyelerini de aldım, hediyelerle değil seni gönülden seviyorum oğlum. Benim çocuğum yok, anne değilim ama gençleri çok seviyorum. Gittiğiniz yola da canım kurban, feda ederim bu canı. Hiç kimseden de korkum, çekincem yoktur” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER