Demirtaş: Siz diri diri yakmayı iyi bilirsiniz

Dersim mitinginde konuşan Demirtaş, "AKP bir Dersimlinin oyuyla düşsün istiyoruz" dedi

Demirtaş: Siz diri diri yakmayı iyi bilirsiniz

Dersim’deki HDP seçim mitinginde konuşan Selahattin Demirtaş,”Bir arkadaşımız arabanın içinde diri diri yakılmak istendi. Elbette siz diri diri yakmayı iyi bilirsiniz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Dersim’de Seyid Rıza Meydanı’nda düzenlenen mitinde konuştu.

İMC'de yer alan habere göre, Demirtaş’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

‘2 GÜN SABIR, 2 GÜN SONRA BAYRAM HAVASI'


“Bakmayın bunların saldırganlığına. Hukuk, anayasa tanımıyorlar. Ellerindeki bütün güçle HDP’ye saldırıyorlar. ‘Barajı aşmak istiyoruz’ dediğimiz için saldırıyorlar. Budur bizim suçumuz. Neymiş barajı aşarsak demokrasiye darbe yapacakmışız.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan, ‘HDP barajı geçerse demokrasiye darbe vurulacak’ diyor. HDP barajın altında kalırsa ülkeye ileri demokrasi gelecekmiş. İnşallah 2 gün sonra Seyid Rıza Meydanı’nda olduğu gibi tüm Türkiye’de zafere ulaşacağız. 2 gün sabır, 2 gün sonra sandık başındayız. Sonra bayram havası, sonra halay havası.
.
“İşte ‘biz geldik, zafer türküleriyle geldik’ diyeceğiz gençlerimize. Sakinelerin, Doktor Baranların, Mazlum Doğanların mezarının başına gideceğiz. ‘İçiniz rahat olsun’ diyeceğiz. Sibel’in mezarına gideceğiz, ‘Sen Kobanê’de biz Dersimde direndik’ diyeceğiz.

‘SİZ DİRİ DİRİ YAKMAYI İYİ BİLİRSİNİZ’

“Her yerde bizlere dönük saldırılar gerçekleştiriliyor. Onlar saldırdıkça biz sağduyuyla mücadele ettik. Erzurum’da da provokasyon yaptılar. Gençleri, kadınları linç etmeye çalışarak ciddi provokasyon gerçekleştirmek istediler.
“81 ilde ne dediysek Erzurum’da da onu dedik. Biz ‘Ülke bölünmesin, hep birlikte kardeşçe yaşayalım’ dedik diye mi saldırıyorlar? Sanmıyorum, iktidarları gidecek diye korkuyorlar. Ve bu yüzden durmadan saldırıyorlar.
“Bir arkadaşımız arabanın içinde diri diri yakılmak istendi. Elbette siz diri diri yakmayı iyi bilirsiniz. Bizim paramızla yayın yapan TRT, bu olaya ‘terör örgütü propagandasına sert tepki’ başlığı atmış. TRT demek AKP demektir. Diri diri yakmak isteyenlerin ki tepki, bizim mitingimiz terörmüş.

HAMDULLAH ÖĞE

“Arkadaşlarımızı katlettiler ama Başbakan ve Cumhurbaşkanı’ndan açıklama bile yok. Umurlarında bile değil. Her yerde hedef haline getirildik. Bunu bizzat ‘tarafsızım’ diyen Cumhurbaşkanı bile yaptı.

“Biz barajı aşmak istiyoruz. Hakkımızı almak istiyoruz hakkımızı. AKP’nin bizden çaldığı milletvekillerini geri almak istiyoruz.

‘SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM’

“Bunlar hırsızlığa alışmış bir kere. Sanmayın ki bunlar sandığa sahip çıkacak. Daha bugüne kadar Cumhurbaşkanı ve Başbakan çıkıp ‘oylarınızı gönül rahatlığı ile kullanın. Seçim ihlallerinin yaşanmaması hazırlıklarımız şu şekilde’ bile demedi. Belli ki bunlar başka şeylerin hazırlığındalar. Sandıktan alamadıkları oyları hırsızlıkla almak isteyecekler. Gençlerimiz sandıklarına sahip çıkacak.
“AKP bir Dersimlinin oyuyla düşsün istiyoruz. En çok hakarete uğrayan, ötekileştirilen Dersimlinin oyuyla düşsün bu diktatörlük. Hesap ortadadır, HDP dışında verilmiş hiçbir oy AKP’ye zarar vermez. ‘Verilen oylar boşunadır’ demiyorum ama matematiksel olarak AKP’ye zarar vermeyecektir.

‘ONLARDA ZEKA YOK ZEKA’

“Onlarda olmayan bir şey var bizlerde. Onlarda para çok maşallah. Paraları, zırhlı araçları, kaymakamları, valileri var. Kalın gazeteleri var ama onlarda bir şey yok. Onlarda zeka yok zeka. Zeka parayla alınmıyor. Aklı başında insanların ülkeyi yönetmesini istiyoruz artık. Gezinin gençleri ülkeyi yönetsin istiyoruz.

‘HESABINI VERECEKLER’

“Dersimden Maraş’a, Çorum’dan Zilan’a kadar geçmişte ne yapmışlarsa hesabını vermek zorunda kalacaklar. Çalıp çırptıklarının hesabını verecekler. DAİŞ’e gönderdikleri silahların hesabı sorulmayacak mı sanıyorlar. Devran böyle gelmiş böyle gidecek sanıyorlar. Ama tüm yaptıklarının hesabını soracağız.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 23:37

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahreddin
Fahreddin - 4 yıl Önce

yasin börü ve arkadaslarini yakan sizdiniz.katil ve kafirsiniz.Allah sizi kahr etsin.kürt düsmanlarisiniz. biji kurdistana islami

Azad Baran
Azad Baran - 4 yıl Önce

90 lı yıllardaki domuz bağı, enseden infazlarla mı gelecek kurdistana islami?
Allah sizi kahretsin ki binlerce masum insanı katlettiniz. Barbar işid e desteğiniz sürüor.
Şimdilerde de riyakar riyakar geziniorsunuz.
Rabbi rahimim sizin hakkınızdan gelsin inşAllah

Hüseyin  Kaya
Hüseyin Kaya - 4 yıl Önce

Sn. Demirtaş çok doğru söylüyor . Şöylediklerine tamamen katılıyorum.
Yolun açık olsun sevgili kardeşim.

Fahreddin
Fahreddin - 4 yıl Önce

sizin gibi domuzlara domuz bagi lazim.kafirleri enseden infaz bizim icin serefdir.isid sizden cok sereflidir sizi ibneler.yakinda basiniza birde lgbt li secinbari pis maskeniz düssün.

SIRADAKİ HABER