Demirtaş'ın da bulunduğu HDP heyeti Cizre yolunda durduruldu

Polis ekipleri HDP heyetinin Cizre'ye girişine izin verilmeyeceğini bildirdi

Demirtaş'ın da bulunduğu HDP heyeti Cizre yolunda durduruldu

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın da yer aldığı ve Diyarbakır'dan Cizre'ye gitmek için yola çıkan heyet Midyat-İdil yolunda durduruldu. Heyette AB Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ile çok sayıda milletvekili de yer alıyor.

İdris Emen'in Radikal'de yer alan haberine göre, Cizre'de yaşanan durumu yerinde görmek için ilçeye gitmeye çalışan HDP heyeti polis tarafından durduruldu. Eşbaşkan Selahattin Demirtaş'ın Diyarbakır 'da yaptığı basın toplantısının ardından Cizre'ye gitmek için yola çıkan HDP heyeti sokağa çıkma yasağı sonrası çatışmalar sonucu 8 kişinin hayatını kaybettiği Cizre'ye gitmekte ısrar ediyor.

Midyat-İdil yolunu kapatan polis ekipleri içinde Demirtaş'ın da bulunduğu HDP heyetinin Cizre'ye girişine izin verilmeyeceğini bildirdi. Bir TOMA, altı zırhlı araç ve çok sayıda asker ve polis tarafından Midyat-İdil arasında durdurulan HDP konvoyunun bekleyişi sürerken Şırnak Valisi ile görüşmeler yapıldı. Ancak sonuçta araçlarla geçişe izin verilmeyince yürüyerek yola devam etme kararı alındı. Önde Demirtaş arkada heyet yürüyerek Cizre'ye doğru yola çıktı. Demirtaş bu sırada, "Cizre halkını ölüme terk edemeyiz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 14:19
YORUM EKLE