Davutoğlu: Koalisyon için yoğunluğu CHP ve MHP'ye vereceğiz

Başbakan Davutoğlu, 'İstişarelerimizi yaptık ve bu istişareler neticesinde MHP veya CHP koalisyonunun olabileceği kanaati ortaya çıktı' dedi

Davutoğlu: Koalisyon için yoğunluğu CHP ve MHP'ye vereceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek'e hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, koalisyon görüşmelerini Pazartesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Salı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Çarşamba günü ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile yapacağını dile getirdi.

Davutoğlu, ilk tur koalisyon görüşmeleri için partisinin takvimine ilişkin şunları söyledi:

"MHP ve CHP ile aynı mesafedeyiz dedim. Hepsiyle görüşeceğiz. AK Parti çok güçlü bir parti. İstişarelerimizi yaptık. MHP veya CHP koalisyonu olabileceği kanaati ortaya çıktı. 3 parti ile de görüşeceğiz ama yoğunluğu iki partiye verip netice almaya çalışacağız. Arkadaşlarım randevular için temasları başlattı. Pazartesi CHP, salı MHP, çarşamba HDP ile görüşme planlıyoruz. Partilerin durumuna göre zaman kayması olabilir. Önemli olan sağlam zeminde hareket etmemiz. Sağ duyulu davranılması halinde, duygusal tepkilerden kaçınılması halinde sağlam yapılı bir koalisyon oluşabileceği inancındayım."

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 19:32
YORUM EKLE