Dardanel'in cinsiyetçi paylaşımına tepki

Gelen tepkilerin ardından Dardanel, söz konusu paylaşımı kaldırdı.

Dardanel'in cinsiyetçi paylaşımına tepki

Balık ürünleriyle bilinen Dardanel firması, Türkiye-İtalya EURO 2020 maçı öncesi tepki toplayan bir paylaşıma imza attı. "Bu akşam makarnaya koyuyoruz" yazısı bulunan görsel, Türkiye A Milli Futbol Takımı'na başarı dilenen ifadelerle paylaşıldı.

Dardanel'in Instagram hesabından yapılan paylaşımda makarnalı ton balığı fotoğrafının üzerine "Bu akşam makarnaya koyuyoruz" yazıldı. Paylaşıma not olarak ise "EURO 2020 Turnuvasında A Milli Futbol Takımımıza yürekten başarılar dileriz" ifadeleri düşüldü.

Dardanel'in cinsiyetçi paylaşımı kısa sürede sosyal medyada büyük tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları Dardanel'i özür dilemeye davet etti.

Gelen tepkilerin ardından Dardanel, söz konusu paylaşımı kaldırdı.

8 MART'TA 'ADAMLAR YAPMIŞ DEĞİL KADINLAR YAPMIŞ REKLAMI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Firma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için paylaştığı reklam filmindeyse "Adamlar ne güzel yapmış" söylemine karşı çıkmış, "Adamlar yapmış değil, kadınlar yapmış" diyerek dikkati kadınların emeğine çekmişti.

Dardanel'in çalışanlarının yüzde 70'inin kadın olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 22:44

YORUM EKLE
YORUMLAR
ne ülkeyiz ama
ne ülkeyiz ama - 2 gün Önce

sizin içiniz fesat içiniz.sizin derken bu tepki gösterenlere diyoruz.reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla yaptılar heralde .maç sonucuna bakarsak makarna elde patlamış .hadi sıradan halk eski tabirle avam takımı böyle rahat patavatsızca konuşabiliyorlar zaten bir maddi ve manevi değerleri az.ama orta halliden yüksek bir şirketten koskoca kamu kurumlarına hatta idarenin en başındakilerin kullanacağı dil bu olmamalı.sokak ağzı kahvehane ağzı oraya layık normal durum senin bir farkın olması lazım topluma kötü örnek oluyorlar.

SIRADAKİ HABER