Dağlıca Bölgesi'nde patlama: Ölü ve yaralı askerler var

Askeri aracın geçişi sırasında patlama

Dağlıca Bölgesi'nde patlama: Ölü ve yaralı askerler var

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi Yeşiltaş mevkiinde askeri araçların geçişi sırasında patlamalar meydana geldi. Patlamalarda yaşamını yitiren ve yaralanan çok sayıda asker olduğu bildiriliyor.

Yüksekova'ya bağlı Dağlıca bölgesi Yeşiltaş mevkiinde 2 zırhlı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayın patlatıldı. Patlamanın ardından asker ile PKK'liler arasında çatışma çıktığı belirtildi.

Çatışma sonrasında çok sayıda askerin yaşamını yitirdiği çok sayıda askerin de yaralandığı iddia edildi.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat çok sayıda askerin yaşamını yitirdiğini ve yaralandığı açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Dağlıca saldırı sonrası yapılan açıklamada, "yola döşenen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur" denildi.

Resmi açıklamalarda ölen ve yaralanan asker sayısı hakkında açıklama yapılmazken, askerler tarafından kullanılan bazı sosyal medya hesaplarından Kurmay Yarbay İlker Çelikcan'ın da aralarında olduğu çok sayıda askerin yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Yetkililerin talebi üzerine bölgeye giden siviller 16 asker cenazesini alarak askeri yetkililere teslim etti. Genelkurmay da son yaptığı açıklamada 16 askerin öldüğünü 6 askerin de yaralandığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2015, 21:25

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
seyid bilal
seyid bilal - 5 yıl Önce

Allah bu savaşı başlatmasına vesile edenlerin belasını versin saraylarını başlarına yıksın

Bir kürt
Bir kürt - 5 yıl Önce

Allah bize yardım etsin öncelikle. Buna kim sebeb oluyorsa Allah onlara merhamet etmesin. Bunu yapan bir kürt olamaz. Yazıklar olsun yazıklar..

kınacı
kınacı - 5 yıl Önce

kına yakın kınalar benden bizansı tarihe gömen türk milleti sizin gibileride 36 kere mezaristana gömmüştür şahit tarih kaşınanıda güzel kaşırız

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

Kurt isimleri ile girip yorum yapan itler Kürtleri siz terorist ilan ettiniz şimdide Kürt isimleri ile girip boş laf etmeyin

paleconika
paleconika - 5 yıl Önce

Ben bir kurd bu savaşı kınıyorum ve bu savaşı sebep kimse Allah cezasını versin Allah rahmet etsin yakınlarına baş sağlığı diliyor

mir mıheme
mir mıheme - 5 yıl Önce

Allah kerdoganin belasini versin

kasap
kasap - 5 yıl Önce

Bu savasi baslatan ve kandan beslenenlere lanet olsun olenler hep fakir fukaranin cocugu 1 kasim da akp lilerke gorusuruz

Ayhan
Ayhan - 5 yıl Önce

Kardesi kardese kırdıran kahpeler bugun sevınıyordur oy alcaklar rabim sebep olanların basında getırsın


SIRADAKİ HABER