Cumhuriyet gazetesine bomba ihbarı

Cumhuriyet gazetesinin İstanbul'daki merkezi ile Ankara ve İzmir bürolarının önüne saldırı ihbarı nedeniyle polis ekipleri ve TOMA'lar sevk edildi

Cumhuriyet gazetesine bomba ihbarı

Gazetenin merkezi İstanbul Şişli'deki binasının önündeki sokak ise TOMA ve bariyerlele kapatıldı. Ankara büronun önünde ise bir ekip otosu da bekleyişe geçti.

Konuya ilişkin olarak Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Avukat Akın Atalay'ın twittter hesabı ve Cumhuriyet'in internet sitesinde yayımlanan açıklaması şöyle:

Bu akşam üzeri, Cumhuriyet Gazetesine yönelik bir saldırı ihbarı alındığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerince gazetemize iletilmiştir. Şu anda gazetemiz binasında ve çevresinde emniyet görevlileri tarafından güvenlik önlemleri alınmıştır. Polis yetkililerinin bize verdiği bilgi bundan ibarettir.

Ülkemiz çok önemli ve tarihi bir seçime giderken, bu seçimin arifesinde kim tarafından, hangi amaçla yapıldığını bilmediğimiz kirli, karanlık oyunlar ya da cinayetlerin seçimleri etkilemeye yönelik olduğu anlaşılmaktadır.

Bu ihbar, sahte de, gerçek de olsa, planlayıcılarının amacına ulaşamayacağına inanıyoruz. Eğer, bizi yıldırmak, korkutmak amacıyla yapılmış planlı bir girişim ise, bu kirli senaryonun sahiplerine ve oyuncularına anımsatmak isteriz ki, bu gazetenin tarihi, böylesi badirelere, tehditlere rağmen özgürce yayın yapmanın tarihidir. Okurlarımızın ve kamuoyunun hiç kuşkusu olmasın, bu gazete nesnel, adil ve gerçek habercilik işlevine her şart ve koşulda devam etmeye kararlıdır.

Saygıyla duyururuz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 19:17

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER