Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde HDP vardı

30 Ağustos Resepsiyonu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde HDP vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Resepsiyonu'nda konuştu. Erdoğan'ın hedefinde HDP vardı.

Erdoğan, "Bu ülke birkaç çapulcunun, teröristin at oynatacağı ülke değil. Bunun cezasını, bedelini ödeyecekler" dedi.

Erdoğan gazetecilere şöyle konuştu:

"Türkeş teklifi kabul etmiştir daha doğal bir şey olamaz.

1 Kasım seçimlerinden temennimiz odur ki milletimiz, bu süreçte yaşadıklarımızı bizlere yaşatmayacak bir kararı verir ve bu kararla da Türkiye, 2016 yılına girmiş olur..

Bu partiye tavrın varsa o zaman gel elini taşın altına koy.

Seçim güvenliği noktasında hükümetimiz,  silahlı kuvvetleri olsun, İçişleri Bakanlığı olsun, her şeyiyle bütün tedbirlerini almak suretiyle en az hasarla atlatacağına inanıyorum. İnşallah seçim güvenliği içerisinde öyle zannediyorum ki 7 Haziran'da yaşananlar 1 Kasım'da yaşanmayacaktır.

(Seçimlerde) Taşımalı sistem için Anayasa değişikliği gerekiyor. Anayasa değişikliği yapılmadığı sürece taşımalı sisteme geçemezsiniz. Zannediliyor ki YSK bir karar alacak, bu iş olacak. Hayır, olmuyor.

(HDP'nin silah bırakma çağrısı) Ben bunları samimi bulmuyorum. Bunlar biliyorsunuz 7 Haziran öncesinde de vardı. Seçimden sonra 80 milletvekili almışsın, daha iyi, objektif olması gerekirken ne oldu? Seçimden sonra çok daha berbat, kötü oldu. Parlamentoya dönecekleri yerde bunlar parlamentoya değil tam aksine dağa taşeronluk yapmaya başladılar."

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 23:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
turkiye
turkiye - 3 yıl Önce

sehit olmak yuce mertebe ya alah sana nasib etsin insalah. bilalini gonderirsin sehit olur bizede ceneti gosterir

Hüsnü
Hüsnü - 3 yıl Önce

bu nasıl bir mantıktır hem terörist diyorsun he bakanlık veriyorsun yani HDP PKK ise iki PKK li bakan oldu demektir

zeyno
zeyno - 3 yıl Önce

Capulcu dedigin oyuce soylu buyuk bir milletin degerli asil evlatlaridir bin yillardir hep dost bildikleri zalilerin zulmune direnmis mert bir milletin evlatlaridirlar tarihin tekerurumududur .bilinmez nasilki yuz yil once sraydan ayni bugunlerde terorist diye baslarina odul koydurdugun coluk cocuk demeden .evlerine yurtlarini bombardimana tutugun kardesi kardese kirdirdigin yuce bir millet dirler .selhadini eyubi kurdinin torunlari ve soyundan geldiklerini htilatmak gerekiyor .. ha pardon acaba bilal oglan hangi capulcunun ye....

sila
sila - 3 yıl Önce

Bunasil bir mantik nasil bir hirs dymak bilezmisiniz needir amaciniz biraz etrafiniza bakin komsularinizda cevrenizde oluup bitenler den bu kadarmi bihabersiniz aynaya bakin negoruyorsunuz guzelim ulkeyi nehale getirdiginizin farkindamisiniz bugidisle bir kasimda kusura bakbayin sonunuzun bir saksi toprkla kacip goden iran sahimi gibimi yoksa halk tarafindan esiile birlikte kursuna dizilen cavusesku gibi sonunuzu hazirladiginizi hicmi akliniza gelmiyor...