Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı ile Mardin’e gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, resmi programlarında olmamasına rağmen 70'inci Mekanize Tugay Komutanlığı Sayın Kışlası'na düzenlenen iftara katılmak üzere akşam saatlerinde Mardin'e geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı ile Mardin’e gitti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi programında bulunmamasına rağmen, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte Mardin’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

70'inci Mekanize Tugay Komutanlığı Sayın Kışlası'nda organize edilen iftar yemeği için yapılan ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Akar, saat 19.00 sıralarında uçakla Mardin Havalimanı'na indi. 

Erdoğan ve Akar, daha sonra beraberindekilerle birlikte karayolu ile Mardin ile Kızıltepe ilçesi arasında bulunan 70'inci Mekanize Tugay Komutanlığı Sayın Kışlası'na geçti. 

Erdoğan ve Akar'ın gelişi nedeniyle güzergah boyunca tüm yollar asker ve polis ablukasına alındı.

GENELKURMAY BAŞKANI’NIN 4. ZİYARETİ

Erdoğan'la birlikte kente gelen Genelkurmay Başkanı Akar'ın bu ziyareti Mart ayından bu yana gerçekleşen dördüncü ziyareti oldu. 

Akar, halen ablukanın sürdüğü Nusaybin’e ilk ziyaretinin 25 Mart'ta gerçekleştirdi. Bu ziyaretin ardından 1 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde de Akar, Mardin’e gelmişti. Bu ziyareti ile Akar, Nusaybin’de halen süren fiili kuşatma boyunca kente dördüncü kez gelmiş oldu.

Kaynak: DİHA

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 20:57
YORUM EKLE