'Cumhur İttifakı’nın oyu 5-6 puan düştü'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Cumhur İttifakı’nın oyunun yüzde 5-6 puan kadar düştüğünü ve Millet İttifakı ve diğer partilerin toplam oyunun yüzde 50 bandını geçtiğini söyledi.

'Cumhur İttifakı’nın oyu 5-6 puan düştü'

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, Türkiye’nin tek adam rejiminin kötü yönetimi yüzünden hak etmediği derin bir buhran yaşadığına dikkat çeken Açıkel, “Saray mevcut Koronavirüs krizine ve derinleşen sosyal ve ekonomik krize çare olmaktan çok uzak, hiçbir inandırıcılığı olmayan yapay gündemlerle ve samimiyetten uzak reform söylemleriyle yurttaşlarımızı oyalamaya çalışıyor” diye konuştu.

Açıkel, son dönemde gerçekleştirilen güvenilir tüm kamuoyu araştırmalarında Cumhur İttifakı’nın oyunun yüzde 45 bandına düştüğünü ifade ederek, “Derin buhrandan ötürü, Cumhur İttifakı’nın 5-6 puana yakın kaybı olduğunu görüyoruz. Millet İttifakı ve diğer siyasi partilerin oy toplamı ise yüzde 50’in üzerinde. Aradaki 5-6 puanlık fark kapanmıyor, aksine açılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Açıkel, yapılan kamuoyu araştırmalarında özellikle Cumhur İttifakı’na oy veren dindar, muhafazakâr, milliyetçi ve Kürt seçmen gruplarında kararsız seçmenlerin yükselişte olduğuna dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 10:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
siyaset bilmemek
siyaset bilmemek - 1 ay Önce

kemal kılıçtaroğlu akp tabanından kendi partisine makul bir dil kullanarak oy çekmeye çalışıyor.birileri kalkıyor işki yasaklanmış şeriat gelecek diye salak salak konuşarak yine millet ittifakı tarafını biz sizden değiliz diye karşı tarafın tabanını korumaya çalışıyor.ya işki fabrikaları şariatla yönetilen osmanlıda bile vardı. akp ye en fazla zararı sen her cuma arkana cami alıyorsun kıbrıs azerbayca suriye milliyetçilik duygularına oynuyorsun ama sen aslında böyle değilsin demek lazım öylede değiller zaten her şeyi siyasi olarak lehine kullanıyor suistimal ediyorsun hemde acımasızca demeliler.ülkenin kaynakları nereye aktığının hesabını sorsunlar millet işsiz bunları sorsunlar.vatanı kamu mal ve şirketleri nasıl peşkeş çektiklerini sorsalar akpden kurtuluruz ama nerde karşı tarafta hala kısır söylemlere devam ediyor.

SIRADAKİ HABER