Cumartesi Anneleri'nden Berkin'in annesine ziyaret

Kayıp yakınları Berkin Elvan'ın ailesini ziyaret etti

Cumartesi Anneleri'nden Berkin'in annesine ziyaret

Cumartesi Anneleri, Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti. Ziyarete Cumartesi Anneleri’nden Emine Ocak, Hanım Tosun, Hanife Yıldız, Şeker Naz Çakır, Güzel Anne, çocukları, İnsan Hakları Derneği Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon üyeleri ve Cumartesi İnsanları katıldı.

Cumartesi Anneleri Elvan ailesine “Berkin bizim de evladımızdır. Berkin’in faillerinin bulunması ve yargılanması için verilecek mücadele bizim de mücadelemizdir, boynumuzun borcudur” dedi.

Bianet'te yer alan habere göre Cumartesi Annelerinden Emine Ocak, oğlu ve tüm kayıplar için 19 yıldır mücadele verdiğini anlatırken Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan “Yitirilen sadece benim oğlum değil ki, Roboski'de de çocuklar öldürüldü. Hepsi için ben ayakta kalacağım. Oğlumun katillerinden hesap sorulana kadar yılmayacağım, oğlumun katillerinden hesap soracağım” diye konuştu.

Berkin’in dedesi “Bu devlet yüzlerce yıldır zulüm etmeye devam ediyor. Benim iki evladımı, bir kardeşimi kaybettiler. Bundan daha fazla ne yapabilirler diyordum, şimdi torunumu öldürdüler” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 13:32
YORUM EKLE