Coşkun Sabah: MESAM’a kayyum atandım, yönetim bize geçti

MESAM'a kayyım olarak atanan Yavuz Bingöl, görevi kabul etmemişti

Coşkun Sabah: MESAM’a kayyum atandım, yönetim bize geçti

Kültür Bakanlığı tarafından Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) kayyım olarak atanan Coşkun Sabah, kararı Twitter hesabından duyurdu.

Sabah, kararı sosyal medya hesabı Twitter'da "Kültür Bakanlığımız tarafından MESAM’a yönetime kayyım atandım, tüm Coşkun Sabah sevenlerine duyurmak istedim, dün itibarı ile yönetim bize geçti" ifadelerini kullandı.

Kültür Bakanlığı tarafından Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) kayyım olarak atanan yönetim kurulu üyeleri arasından seçilen Yavuz Bingöl'ün istifa etmesinin ardından yerine Coşkun Sabah getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NDAN MESAM AÇIKLAMASI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yaptığı incelemeler neticesinde Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) yeni bir yönetim atamıştı.

MESAM’da Arif Sağ başkanlığındaki yönetime işten el çektirilerek yerlerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah üye olarak atanmıştı.

Tartışmalara neden olan kayyım için önce Yavuz Bingöl, ardından da Ali Kocatepe kayyımda görev almayı reddetmişti.

Kocatepe "Kültür Bakanlığı'nın Mesam'a atadığı kayyım listesinde yedek olarak yazıldığımı bugün tesadüfen öğrendim. Böyle bir görev için Bakanlıktan kimse fikrimi sormamıştır. Şiddetle reddettiğimi kamuoyuna duyururum" demişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 19:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
S. Akdağcık
S. Akdağcık - 4 ay Önce

Yazık. MESAM şimdi faşist bir zihniyetin esareti altına girdi.

melek
melek - 4 ay Önce

Bunu da adam sanmıştık