Çocuğunu istismar eden baba, çocuğu savunan avukattan şikayetçi oldu

İstismar olayında adı geçen baba, anne ve kızının “mecburuz” diyerek şikayetlerinden vazgeçmesinin ardından 3 Şubat’ta görülen duruşmada beraat etmişti.

Çocuğunu istismar eden baba, çocuğu savunan avukattan şikayetçi oldu

Konya’da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanırken ilk duruşmada tahliye edilen baba, çocuğunun hukuki sürecini üstlenen avukat Müjde Tozbey Erden'den şikayetçi oldu. Öte yandan babanın Menzil tarikatına mensup olduğu öne sürüldü. 

İstismar olayında adı geçen baba, anne ve kızının “mecburuz” diyerek şikayetlerinden vazgeçmesinin ardından 3 Şubat’ta görülen duruşmada beraat etmişti. Davanın ilk aşamasında anne ve çocuğun avukatlığını üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden ise istismarcı babanın "iftira" iddiasıyla şikayeti üzerine ifade vermeye çağrılmıştı.

'ÇOCUĞUMUZU SAVUNDUĞUM İÇİN HAKKIMDA İFTİRADAN ŞİKAYETÇİ OLDU'

SoL'da yer alan habere göre, avukat Erden babanın şikayeti nedeniyle yarın Antalya Adliyesi'nde savcılığa ifade verecek. Erden sosyal medya hesabından soruşturma ile ilgili, "Serbest kalır kalmaz da çocuğumuzu savunduğum için hakkımda iftiradan şikayetçi oldu. İstismarcıyı ödüllendiren yargı, beni cezalandırmaya çalışıyor. Tabii ki gülüyorum ve dostlarımla yarın oradayız" diye yazdı.

‘BABA MENZİL TARİKATINA MENSUP’

Gazeteci Erk Acarer ise, sosyal medya hesabından istismarda bulunan babanın Menzil tarikatına mensup olduğunu yazdı. Acarer, "Çocuğunu istismar ediyor, şikayetçi oluyor ve avukata soruşturma açılıyor. Yer Konya, baba Menzilci. Tarikatı, tecavüzcüyü değil, çocukları ve onları savunanları koruyacaksınız. Meseleyi tamamen yanlış anlamışsınız!" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 10:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER