Cizre’nin de kamera kayıtları kayboldu

Cizre'de çatışmada hayatını kaybeden Yasin Özer'in tedavi için getirildiğihastanenin kamera kayıtlarına kimliği belirsiz dört kişi tarafından el kondu

Cizre’nin de kamera kayıtları kayboldu

Cizre'de kamera kayıtları silindi.

Cizre'de çatışmada hayatını kaybeden Yasin Özer isimli vatandaşın tedavi için getirildiği Özel Botan Hastanesi’nin kamera kayıtlarına kimliği belirsiz dört kişi tarafından el kondu.

Hüseyin Özay'ın Taraf'ta yer alan haberine göre güvenlik güçleri, Cizre’de yaşanan harddisk skandalını Ankara’ya rapor etti. Ancak henüz, kamera kayıtlarını kimin ve niçin aldığı netleştirilemedi. “Kayıt skandalının” ayrıntıları şöyle: Cizre’de hafta sonu yaşanan çatışmalar, bölgedeki güvenlik güçleri tarafından an be an rapor edildi. Hükümet üyelerine sunulan raporlara göre, Cizre’deki PKK ile Hüda-Par arasındaki çatışmalar 27 Aralık 2014 tarihinde gece saat 03.00 sıralarında başladı. Olaylarda YDG-H üyesi Yasin Özer ile Hüda-Par üyesi Aziz Deniz’in babası Abdullah Deniz ve iki ateş arasında kalan Barış Dalmış hayatlarını kaybetti.

Raporlarda, Yasin Özer’in tedavi gördüğü hastanenin kamera kayıtlarının çalınmasına da yer verildi. Buna göre, Özer’in hayatını kaybetmesinin ardından hastaneye gelen dört kişi, kamera kayıtlarının tutulduğu harddiski alarak hastaneden ayrıldı.

Kamera kayıtlarını alan kişilerin yerel giysili oldukları raporlarda yer alırken, kimlikleri konusunda ise bir bilgi bulunmadı. Kayıtların çalınması Ankara’ya rapor edildi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 10:16
YORUM EKLE