Cizre'den sonra Yüksekova'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cizre'den sonra Yüksekova'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cizre'den sonra Yüksekova'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Hakkari Valiliği, Yüksekova ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Valiliğin açıklamasında, "Bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için sokağa çıkma yasağı ilan edildi" ifadelerine yer verildi.

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, ilçede artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Valilik açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

Yüksekova'da 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, 10 Eylül 2015 günü saat 23.30'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, ilçe merkezine giriş çıkışlar da yasaklanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
tc
tc - 3 yıl Önce

sevgili dimitri, bu söylediğin hangi medeni ülkede olmuş? burası türkiye cumhuriyeti. yönetim biçimi belli. anayasası belli. peki neden hala ısrar ediyorsun? ben istiyorsam öyle olsun diye birşey yok. yüksekovadaki tüm pekekeliler temizlenene kadar devam.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

bu sehirlerde referandumla kendini idare edip etmiceklerini sorcak medeniyet nerde

hakkari
hakkari - 3 yıl Önce

hakkari halkı bu olayları çok duyarsız kalıyor,,bize bişey olmasın mantığıyla kulaklarını tıkamış durumdalar,,,bilmiyorlar ki darbe yapılıyor yarın sıra onkara gelecek