Cizre'de Periscope üzerinden yayın yapan polislere soruşturma

Cizre’de Periscope üzerinden yayın yaparak, hakaretler savuran 2 özel harekat polisi hakkında idari soruşturma başlatıldı

Cizre'de Periscope üzerinden yayın yapan polislere soruşturma
Sokağa çıkma yasağı ve ablukanın sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev yapan, telefon üzerinden canlı yayın yapmaya yarayan Periscope programı üzerinden 21 Mayıs’ta yayın yapan 2 özel harekat polisi hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Polisler, söz konusu yayınlarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir konuşmasında dillendirdiği havyarları göndermesini istemiş, uzandıkları yatakta viski içerek halka ağza alınmayacak küfürler savurmuşlardı.

Erdoğan’ın bir süre önce kentteki asker ve polislerin kumanya talebine ilişkin kullandığı, “Havyar bile isterlerse göndermek gerekir” sözlerini hatırlatan özel harekatçı, “Havyar gönderin havyar. Canımız çekti. Viskinin yanında iyi gider” demişti.

Görüntülerde silahlarını da gösteren özel harekatçılar, bir izleyicinin Berat Kandili’nde içki içmelerinin dinen yasak olduğunu yazması üzerine de, bunun dinen doğru olmadığı ancak “Türk ordusuna her şeyin mubah olduğu” yanıtını vermişti.

Kaynak: DİHA
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 20:11
YORUM EKLE