Cizre'de ikisi çocuk dört kişi hayatını kaybetti

Bölgede çok sayıda gözaltı olduğu belirtiliyor

Cizre'de ikisi çocuk dört  kişi hayatını kaybetti

Cizre’de Garnizon Komutanlığı’na yapılan saldırının ardından çıkan çatışmada sağlık personeli Eyüp Ergin, 7 yaşındaki Baran Çağlı, 10 yaşındaki Emin Yanaş ve 28 yaşındaki Mesut Sanrı hayatını kaybetti.

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde Garnizon Komutanlığı’na bombalı ve roketatarlı saldırı düzenlendi.

Saldırı sonrasında çıkan çatışmalar esnasında ikisi çocuk dört kişi hayatını kaybetti.

7 yaşındaki Baran Çağlı, çatışmalar sırasında çöken bir duvarın altında kalarak ağır yaralanması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

DEDAŞ çalışanı olan 28 yaşındaki Mesut Sanrı’nın arıza onarırken çatışmanın arasında kalarak ağır yaralı olarak kaldırıldığı Devlet Hastanesi’nde, Baran Çağlı’nın da çatışmalar sırasında çöken bir duvarın altında kalarak ağır yaşamını yitirdiği belirtildi.

Cizre Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık personeli Eyüp Ergin de evine giderken çatışma ortasında kaldı ve kurşunların isabet etmesiyle ağır yaralandı. Ergin, görev yaptığı hastaneye kaldırıldı ancak doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.

Çatışmalarda ayrıca 10 yaşındaki Emin Yanaş adlı çocuğun yaşamını yitirdiği belirtildi.

Öte yandan Dicle Haber Haber Ajansı’na (DİHA) konuşan Cizre Belediye Eş Başkanı Leyl İmret, 2’si çocuk 5 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 16:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
berat
berat - 3 yıl Önce

durmak yok yola devam haydi breeee sonumuzu kazıyalım hey hey..tey tey.

gerçek
gerçek - 3 yıl Önce

yaşamını yitiren küçük cocuk Allah seni cennetine kabul etsin. çatışma sırasında çöken duvarın altında kalmış. Allah anne babasına sabır versin

Apocu
Apocu - 3 yıl Önce

E hani kadina ozgurluk falan dediniz.kadina uzanan eller kirilsin diyordunuz pkk bugun Erzindana dur ihtarina uymayan kadini öldürdü.siz ne istediginizi bilmiyorsunuz. Derhal pkk elini tetikten cek isi selahattine birak.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

cocuklarin katledildigi yerdeki devlet halkin ve Allahin nefretini üstüne ceker kimse de kurtaramaz.

sondakıka
sondakıka - 3 yıl Önce

Edinilen bilgiye göre, Erzincan Kemaliye karayolu 50. kilometresinde Acemoğlu köprüsünde yol kesen PKK’lı teröristler propaganda yaptı. Bu sırada terörist grubu görerek kaçmaya çalışan otomobile PKK’lı teröristler tarafından ateş açıldı. Bu sırada otomobilde bulunan bir kadın hayatını kaybetti. Olayın ardından güvenlik güçlerince bölgede operasyon başlatıldı.

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

7 yaşındaki çocukları katletmek icinmi özel harekat polisi oldunuz