Cinsel istismarla suçlanan öğretmen: Biraz sevecen olabilirim

Kuran öğretmeni Sefer A., savunmasında cinsel istismar iddiasını kabul etmedi

Cinsel istismarla suçlanan öğretmen: Biraz sevecen olabilirim

Ankara’daki Keçiören Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kuran dersi emekli öğretmeni S.A., 12 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşmasında, suçlamaları reddederek, “Ben diğer öğretmenlerden farklı olarak daha sevecen olabilirim” dedi.

Mesut Hasan Benli’nin Hürriyet’teki haberine göre, Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlayan davada mağdur kız öğrenciler, psikolog eşliğinde ifade verdi. Kapalı yapılan duruşmada mağdur kızların ifade verirken etki altında kalmaması için sanık dışarı çıkarıldı.

Duruşmaya katılan yedi kız öğrenci, sanıktan şikayetçi olduklarını belirtirken üç öğrenci ise şikayetinden vazgeçti. Duruşmada hazır bulunan iki veli, sanıktan şikayetçi olurken sekiz veli ise şikayetçi olmadığını açıkladı.

Mağdurlar ifadelerinde, S.A.’nın kız öğrencilere mesafesiz davrandığını, sarılarak öptüğünü ve masaj yaptırdığını öne sürdü.

ADET OLDUN MU DİYE SORDU’

Mağdurlar ifadelerinde, Sefer A.’nın kız öğrencilere mesafesiz davrandığını, zaman zaman kız öğrencilere sarılarak öptüğünü, masaj yaptırdığını, koluyla kendileriyle temas kurduklarını iddia etti. Mağdurlar öğretmenin okulda “sapık” olarak adının çıktığını ileri sürdüler. Mağdur A. K. ifadesinde, “Yanıma yaklaştı, mescitteydim, ‘adet oldun mu’ deyince ne diyeceğimi şaşırdım. Özellikle B.S’ye ve bana dağıttığı dini kitaplarda o gün itibariyle yaşımıza göre bize verilmemesi gereken kitaplardı. Çünkü bu kitaplarda cinsel yaşamla ilgili bölümler de vardı. Bundan rahatsız olmuştuk” dedi.

'EV AÇAYIM SANA DİYORDU'

Aynı okulda okuyan bir erkek öğrencinin annesi olan İ.Y de müşteki olarak verdiği ifadede, sanığın kendisine ev açmayı teklif ettiğini belirtilerek, “Veli olarak okula telefon numaramızı, adreslerimizi vermiştik. Sanık beni ısrarla telefonla arıyor, çaya yemeğe davet ediyor, ‘özel görüşelim, sana ev açayım diyordu” dedi.

‘BİRAZ SEVECEN OLMUŞ OLABİLİRİM'

Sanık Sefer A. da savunmasında hakkındaki suçlamaları reddederek, “İddialar doğru değildir. Cinsel istismarda bulunmuş değilim. Ben diğer öğretmenlerden farklı olarak daha sevecen olabilirim. Mağdurlar ifadelerinde benden rahatsız olduklarını söyledilerse de bunun doğru olmadığı kanaatindeyim” savunmasını yaptı. Mahkeme, sanığın tutuklanması talebini oy çokluğuyla reddetti.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 11:25
YORUM EKLE