Cinsel istismar sanığına ereksiyon testi

Sanık M.K., cinsel organının ereksiyon ve işlevselliğine dair rapor aldırılması için hastaneye sevk edildi

Cinsel istismar sanığına ereksiyon testi

Diyarbakır’da işitme, konuşma ve zihinsel engelli 16 yaşındaki erkek çocuk V.E.’ye evinde cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen 85 yaşındaki M.K., 45 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

İfadesinde sık sık yaşlı olduğunu söyleyip "Cinsel yönden kadın gibiyim" diyen tutuklu sanık M.K., cinsel organının ereksiyon ve işlevselliğine dair rapor aldırılması için hastaneye sevk edildi. Alınan raporda sanıkta 'ereksiyonun yeterli olmadığı’ belirlendi.

Olay, iddiaya göre Lice İlçesi’nde 26 Eylül 2015 tarihinde meydana geldi. Diyarbakır Çocuk Hastanesi’ne sevk edilen V.E.’nin muayenesinde cinsel saldırı izleri tespit edildi.

Soruşturmayı yürüten savcı, M.K. hakkında ’Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ’Cinsel amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 18 yıldan 45 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

"85 YAŞINDAYIM, KADIN GİBİYİM"

İddianamenin kabulü ardından tutuklu sanık M.K.’nın yargılamasına Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. İfadesinde suçlamaları reddeden M.K., "Ben mağduru çağırmadım. Kendisi evime geldi. Evin kapısı her zaman açıktır. Bana iftira edildi. Ben o sırada elbisemi yıkıyordum. Bana saldırıp kafamı kırdılar. 85 yaşındayım, kadından farkım yok. Cinsel yönden kadın gibiyim. Gücüm yoktur. Bunlar zalimdir, yalan söylüyorlar" dedi.

İfadesi alınan mağdurun babası H.E. ise, olay tarihinde çocuğunun kaybolduğunu anlatırken, "Çocuğum zihinsel engellidir. Konuşamıyor ve duymuyor. Onu ararken komşular sanığın evini gösterip orada olduğunu söyledi. Çocuğuma cinsel istismarda bulunuyordu. Evlerimiz bir birine çok yakındır. Bu sırada komşular da geldi ve onlar da durumu gördü" diye konuştu.

EREKSİYON TESTİ

Mahkeme, sık sık cinsel gücü olmadığını söyleyen sanığın savunmasının maddi gerçekliğinin tespit edilmesi amacıyla tam teşekküllü devlet hastanesine sevk edilerek cinsel organının ereksiyon ve işlevselliğine dair rapor aldırılmasına karar verdi.

Tutuklu sanık M.K., Diyarbakır’daki Gazi Yaşargil eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kontrole alındı. Raporda, sanıkta 'ereksiyonun yeterli olmadığı’ bildirildi.

Son duruşmada esasa ilişkin görüşünü açıklayan savcı, sanığın cezalandırılmasını istedi. Savunmasında cinsel gücü olmadığını tekrarlayan M.K., "Ben mağdurum. Bana ceza vermeyin. Ben mağdura dokunmadım. Bana iftira atılıyor" dedi. Mahkeme duruşmayı erteledi.

(Kaynak: Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 15:44
YORUM EKLE