Cinayet zanlısı profesörün dekan eşinin istifasına YÖK'ten red

İstifası kabul edilmedi

Cinayet zanlısı profesörün dekan eşinin istifasına YÖK'ten red

Konya Selçuk Üniversitesi'nde yaşanan cinayetin ardından Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan G.'nin her ne kadar baskıyla olmadı dense de istifası istenmişti. Hukuk çevreleri 'erkek olsaydı istifası istenir miydi' diyerek tepki göstermişti. Bunun üzerine Dekan Prof. Dr. Handan G. istifa dilekçesini sundu. Ancak YÖK bu istifayı kabul etmedi. Dekan Handan G. yıllık izninin ardından görevine dönecek.

Prof.Dr. Handan G., "Benden istenileni yapıp, istifa edip duruşumu gösterdim. Hak ettiğim itibarı bana geri verdiği için YÖK’e teşekkür ediyorum. Şu an yıllık izindeyim. İznim bittikten sonra kaldığım yerden devam edeceğim. Daha çok çalışıp bu açığı kapatmaya çalışacağım" dedi.

Prof.Dr. Handan G.’nin dekanlık görevinden istifasını YÖK, kabul etmedi. Yıllık izinde olduğunu ve görevine geri döneceğini belirten Prof. Dr. Handan G., YÖK’e kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Prof. Dr. Handan G., ”Benden istenileni yapıp, istifa edip, duruşumu gösterdim. Hak ettiğim itibarı bana geri verdiği için YÖK’e teşekkür ediyorum. Şu an yıllık izindeyim. İznim bittikten sonra kaldığım yerden devam edeceğim. Daha çok çalışıp bu açığı kapatmaya çalışacağım.”dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Prof. Dr. Handan G.’nin Mühendislik Fakültesi’ne dekan olarak atanması için YÖK’e kendisinin önerdiğini hatırlatarak, ”İstifa etmesi yönünde kendisine hiçbir baskı yapılmamıştır. Kendi iradesiyle istifa etmiştir. YÖK, istifayı kabul etmemiştir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 00:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER